Kubiešiem atļauj būvēt pašiem savas mājas

Apollo
0 komentāru

Saduroties ar lielu pieprasījumu pēc mājokļiem, prezidenta Raula Kastro komunistiskā valdība izsniedz atļaujas kubiešiem būvēt mājas par pašu resursiem, otrdien paziņoja amatpersonas.

Kubiešiem atļauj būvēt pašiem savas mājas

Foto: «Reuters»/«Scanpix»

Komunistiskajā Kubā, kur ekonomiku vada valsts, mājokļu celtniecību līdz šim pārzināja valdība. Kubā ar tās 11,2 miljoniem iedzīvotāju jūtams liels dzīvokļu trūkums, ko saasināja trīs viesuļvētras, kas pirms diviem gadiem brāzās pāri salai, izpostot pusmiljonu mājokļu un nodarot zaudējumus 10 miljardu dolāru (5,2 miljardi latu) apmērā.

Pēc valdības datiem, Kubā nepieciešams vairāk nekā pusmiljons mājokļu.

2006.gadā Kubas valdība paziņoja, ka tās mērķis ir uzbūvēt 100 000 jaunu mājokļu gadā, taču šis mērķis tika samazināts pa pusi.

Pagājušajā gadā Kastro atļāva kubiešiem «būvēt savas mājas, ar ko vien katrs var».

Kubas Dzīvokļu celtniecības institūts sācis izsniegt celtniecības atļaujas, otrdien ziņoja valstij piederošā radiostacija «Rebelde».

Atļaujas tiek dotas būvēt jaunas mājas vai paplašināt, vai remontēt jau esošos mājokļus, teica institūta prezidents Roberto Vaskess.

Mājas pieder vairāk nekā 80% kubiešu, taču saskaņā ar likumu viņi nevar tās pārdot, bet tikai mainīt valdības sistēmas «Permuta» ietvaros.

Daži būvmateriāli tiek pārdoti valsts veikalos par subsidētām cenām, tomēr lielākā daļa atrodama veikalos, kas pieņem tikai ārvalstu valūtu.

Pagaidām nav skaidrs, kā lielākā daļa kubiešu, kuri vidēji nopelna aptuveni 20 dolārus mēnesī, spēs iegādāties būvmateriālus.

Cilvēku, kuri saņem naudu no ārvalstīs dzīvojošajiem ģimenes locekļiem, nav daudz, taču viņi šajā gadījumā būs ieguvēji.

Kubieši bieži iepērkas melnajā tirgū un iegādājas būvmateriālus, kas zagti no valsts krājumiem vai būvobjektiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
21

2017. gada 21. oktobris

Vārda dienas

Urzula, SeverīnsUršule, Uršula, Ursula, Taīda, Taisija, Taisa, Taida, Severjans, Severīna, Severins

Valūtu kursi

21.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv