Kubliņai uzvara un 15 punkti Čehijas čempionāta spēlē

Latviešu basketboliste Ieva Kubliņa otrdien Čehijas čempionāta spēlē guva 15 punktus, palīdzot viņas un Zanes Tamanes pārstāvētajai valsts čempionvienībai Prāgas ZVVZ USK savā laukumā ar rezultātu 81:56 (21:7, 26:12, 9:21, 25:16) pieveikt «VŠ Praha» vienību.

Kubliņa laukumā pavadīja 17 minūtes un 54 sekundes, kuru laikā realizēja piecus no deviņiem izpildītajiem divpunktu metieniem un piecus no astoņiem soda metieniem, kļūstot par otro rezultatīvāko spēlētāju savā komandā. Vēl latvietes rēķinā šajā mačā bija arī astoņas atlēkušās bumbas un piecas reizes pretinieces pret viņu pārkāpa noteikumus.

Savukārt Tamane, kas sezonas pirmajās divās spēlēs bija viena no vienības līderēm, šoreiz spēlēja tikai četras minūtes un 34 sekundes, raidot grozam garām abus izpildītos divpunktu metienus un izcīnot divas atlēkušās bumbas.

Šī ZVVZ USK komandai bija trešā uzvara trijās aizvadītajās spēlēs, kas tai ļāva pārņemt čempionāta līderpozīcijas.

Kā vēstīja LETA, Kubliņa ZVVZ USK vienībā noslēdza arī iepriekšējo sezonu, bet Tamane to pavadīja Krievijas klubā Orenburgas «Nadežda», bet vēl pirms tam divas sezonas viņa spēlēja Spānijas klubos «Barcelona» un «Hondarribia-Irun».

Pagājušās sezonas Čehijas sieviešu basketbola čempionāta finālsērijā klubs ZVVZ USK pavasarī ar rezultātu 3-2 pieveica Brno komandu «Gambrinus Sika». Savukārt FIBA Eirolīgas turnīrā Prāgas komanda iekļuva astotdaļfinālā, kur sērijā ar 0-2 zaudēja pēdējo trīs sezonu čempionvienībai Maskavas apgabala «Spartak».

Arī šajā sezonā ZVVZ USK spēlēs Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā, kur pirmajā spēlē 28.oktobrī tiksies ar spēcīgo Francijas klubu «Bourges Basket».