Kučinskis pauž nožēlu par vardarbību Katalonijā un cer uz politisko risinājumu

Apollo
56 komentāri

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) pauž nožēlu par vardarbības gadījumiem Katalonijā un cer, ka risinājums tiks rasts politiskā procesa ceļā, aģentūru LETA informēja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Kučinskis pauž nožēlu par vardarbību Katalonijā un cer uz politisko risinājumu

Foto: Sintija Zandersone/LETA

«Attiecībā uz Katalonijas jautājumu nostāja ir nemainīga - tas ir Spānijas iekšējs jautājums, kas jārisina saskaņā ar Spānijas likumiem un konstitūciju. Jāpauž nožēla par konstatētajiem vardarbības gadījumiem, un ceru, ka risinājums tiks panākts Spānijas politiskā un konstitucionālā procesa ceļā,» norāda Kučinskis.

Latvijas valdības vadītājs pauž pārliecību, ka vardarbība nav politiskajam procesam piemērota metode. «Aicinu iesaistītās puses ieturēt līdzsvarotu attieksmi, ievērojot samērīgumu un proporcionalitāti savā rīcībā,» mudina premjerministrs.

Kā ziņots, svētdien Katalonijā notika referendums par atdalīšanos no Spānijas, un Katalonijas varasiestādes paziņojušas, ka 90% referenduma dalībnieku nobalsojuši par reģiona neatkarību.

Reģiona varasiestādes paziņojušas, ka konfrontācijā ar policiju referenduma laikā cietuši 844 cilvēki, kuriem sniegta medicīniskā palīdzība. Spānijas Iekšlietu ministrija savukārt paziņojusi, ka medicīniskā palīdzība bijusi nepieciešama 33 policistiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

12.12.2017
Ienākt apollo.lv