Kultūras ministre dosies vizītē uz Ķīnu

Apollo
96 komentāri

Laikā no 13. līdz 15.maijam kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende uzturēsies Ķīnā, lai piedalītos Ķīnas Kultūras ministrijas organizētajā šīs valsts un Centrālās un Austrumeiropas valstu kultūras ministru 1.forumā, kur galvenā uzmanība tiks pievērsta kultūrapmaiņas perspektīvu palielināšanai, portāls «Apollo» uzzināja kultūras ministrijā.

Kultūras ministre dosies vizītē uz Ķīnu

Foto: Evija Trifanova/LETA

Ministrei paredzētas tikšanās ar Ķīnas valsts vadītāju Sji Dzjiņpinu, kultūras ministru Cai Vu un ārlietu ministra vietnieku Song Tao, kā arī ar forumā pārstāvēto valstu kultūras ministriem un viņu vietniekiem. Galvenās sarunu tēmas būs Latvijas mūziķu koncertēšanas iespējas Ķīnā, Latvijas radošo industriju, tostarp mūzikas, eksporta iespēju paplašināšana.

Latvijai ir svarīgi būt pie starptautisko sarunu galda, kad tiek lemti jautājumi par kultūras sadarbību nākotnē. Latvijai kopā ar Igauniju un Lietuvu jau ir kopīgas iestrādnes sadarbībā ar Ķīnu klasiskās mūzikas jomā. Iecerēts, ka 2014.gadā Baltijas valstis varētu sarīkot Baltijas mūzikas festivālu Ķīnā un 2015.gadā – attiecīgi Ķīnas mūzikas festivālu Baltijas valstīs.

Forumā aicināti piedalīties kultūras ministri un Kultūras ministriju vadošās amatpersonas no Austrumeiropas un Centrāleiropas valstīm.

Savukārt 16. un 17.maijā ministre Briselē piedalīsies ES Izglītības, jaunatnes, kultūras un sporta ministru padomes sanāksmē, kurā pārstāvēs Latvijas nostāju kultūras un audiovizuālajos jautājumos, tostarp par jauno priekšlikumu ES iniciatīvai «Eiropas kultūras galvaspilsētas» pēc 2019.gada.

Ministre arī piedalīsies diskusijās par kultūras stratēģisko lomu ES ārējās attiecībās, īpaši ES un Ķīnas sadarbību, kā arī par kultūras daudzveidības saglabāšanu ES tirdzniecības līgumos. Kultūras ministrijas pozīcijas un informatīvo ziņojumu plānots apstiprināt 14.majā Ministru kabineta sēdē un 15.maijā – Saeimas Eiropas lietu komisijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv