Kur paliks bērnudārziem paredzētie zemes gabali?

Apollo
0 komentāru

No sākotnēji apstiprinātā izglītības, jaunatnes un sporta nozarei nepieciešamo zemes gabalu saraksta «pazuduši» vairāki zemes gabali — Prūšu ielā 82, Keldiša ielā 5/7, Bērzpils ielā 15, Dainas ielā 8, Šautuves ielā 10 un Ādmiņu ielā 9.

Bērnu rotaļu laukums Vērmanes dārzā.

Bērnu rotaļu laukums Vērmanes dārzā.

Foto: Lita Krone/LETA

Partija «Jaunais laiks» (JL) pieprasījusi atkāroti izskatīt šo sarakstu ar vēlmi noskaidrot, kur paliks bērnudārziem paredzētie zemes gabali, portālam «Apollo» pavēstīja JL pārstāve Ieva Graudiņa.

JL Rīgas domes deputāte Baiba Brigmane iesniegusi priekšlikumus Izglītības, kultūras un sporta komitejai, kas paredz minētos zemes gabalus atjaunot sarakstā un paredzēt tos izglītības funkciju nodrošināšanai. «Mēs varam neatdot privatizācijai šos zemes gabalus un saglabāt izglītības iestāžu vajadzībām,» norāda Brigmane.

Jau šā gada pavasarī, kad Īpašuma departaments domē iesniedza pašvaldības nekustamā īpašuma sarakstu, arī no tā bija pazuduši vairāki objekti. Tikai ar divu balsu pārsvaru izdevās šos īpašumus tomēr paredzēt izglītības funkciju nodrošināšanai, pauda Brigmane.

Tas ir svarīgi šobrīd, kad domē tiek izstrādāts ilgtermiņa stratēģiskais plāns Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumu pārvaldībai. Apstiprinot pašvaldībai nepieciešamo zemes gabalu sarakstu, tiktu noteikts, ka turpmākajai rīcībai ar šiem zemes gabaliem jāatbilst norādītajam mērķim. Tas nozīmē, ka pašvaldība uz šiem zemes gabaliem varēs būvēt vienīgi bērnudārzus, sporta halles, interešu izglītības centrus un citus sociāli nozīmīgus objektus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv