Ķuzis: alkohola tirdzniecības laika pagarināšana noziedzību nepalielinās

Apollo
0 komentāru

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis uzskata, ka alkohola tirdzniecības laika pagarināšana neietekmēs noziedzības pieaugumu. «Ja skatāmies uz kādiem kriminogēniem parametriem, es neredzu, ka tas varētu radīt papildu problēmas policijai. Mēs neredzam, ka tas var radīt kaut kādu papildu kriminalitāti,» aģentūrai BNS sacīja Ķuzis.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis

Foto: Lita Krone/LETA

Policijas priekšnieks gan sprieda, ka gadījumā, ja tiek pagarināts alkohola tirdzniecības laiks, arī mazie veikaliņi droši vien pagarinās darbalaiku, līdz ar to stundas pagarinājums dod iespēju noziedzniekiem vēlākajā laikā veikt uzbrukumus šīm bodītēm. «Mēs redzam, ka šajos veikalos mēdz iebrukt laupītāji.»

Ķuzis gan uzreiz piebilda - ja bodīte ir savlaicīgi padomājusi par uzbrukumu risku novēršanu, piemēram, ir noalgota apsardze, problēmām nevajadzētu būt.

Jau vēstīts, ka Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien atbalstīja alkoholisko dzērienu tirdzniecības laika pagarināšanu par vienu stundu - līdz plkst.23. Patlaban alkoholiskos dzērienus drīkst pārdot līdz plkst.22.

Par šo ierosinājumu vēl būs jālemj Saeimai.

Straupes narkoloģiskās slimnīcas ārsts Edmunds Rudzītis aģentūrai BNS iepriekš teica, ka alkohola tirdzniecības aprites laika pagarināšana vai arī cenu politikas izmaiņas kopumā būtiski nepalielinās grādīgās dziras patēriņu Latvijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv