Labākās idejas Rumbulas attīstībai piedāvājuši jaunie arhitekti no Itālijas

Apollo
0 komentāru

Eiropas arhitektu konkursā «Europan 10» labākas idejas Rumbulas attīstībai piedāvājuši jaunie arhitekti no Itālijas. Konkursa žūrijas lēmums bija  piešķirt divas otrās godalgas un divas veicināšanas balvas, portālu «Apollo» informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Skats uz automašīnu tirdzniecības laukumiem Rumbulā no lidojuma ar deltaplānu.

Skats uz automašīnu tirdzniecības laukumiem Rumbulā no lidojuma ar deltaplānu.

Foto: Evija Trifanova/LETA

Šodien Latvijas Arhitektu savienības telpās tika apbalvoti uzvarētāji.

Otro godalgu ieguva Paolo Joti (Paolo Iotti) un Marko Pavarani (Marco Pavarani) vadībā tapušais projekts, kurā izmantoti pilsētvides struktūras šūnveida elementi, kas nodrošina lielu elastību un pielāgošanās spēju. Projektā ir labs publisko ārtelpu izvietojums un apbūves atšķirīgais mērogs veido siluetu, kas rada spēcīgu vietas identitāti. Pie projekta trūkumiem minēts tas, ka piedāvātā apbūve vairāk atgādina mikrorajonu, nevis pilsētas daļu.

Vēl vienu otro godalgu ieguva projekts, kuru veidojuši vairāki Itālijas jaunie arhitekti: Antonacio Džordžo (Antonazzo Giorgio), Klaudija La Spada (Claudia La Spada), Florindo Ričuti (Florindo Ricciuti), Martino Frasheti (Martino Fraschetti), Vinčenco Tattolo (Vincenzo Tattolo), Domeniko Konači (Domenico Conaci) un Domenika Piperno (Domenica Piperno). Viņu veidotais projekts paredz veidot zaļu vidi, kur visas aktivitātes pārsvarā ir koncentrētas zemes līmenī, dodot priekšroku praktiskam dzīves stilam. Šo projektu var viegli īstenot kārtās, arī atšķirīgās ekonomiskās situācijās. Taču plānotajai apbūvei trūkst ietvara, identitātes, tā ir vienkāršs pilsētas teritorijas paplašinājums.

Veicināšanas balvu saņēma vēl viens Itālijas jauno arhitektu kolektīvs: Džilberts Flavio (Gilberti Flavio), Emilio Braiens Džobi (Emilio Braian Giobbi), Masimo Masneri (Massimo Masneri), Frančesko Forčella (Francesco Forcella), Davide Guideti (Davide Guidetti) un Masimo Fridžerio (Massimo Frigerio), kuru projekta pamatā ir spēcīga lineāra sistēma. Lai gan šī shēma visu organizē un satur kopā, šīs struktūras stingrajai un nelokāmajai formai nav konkrētas piesaistes.

Veicināšanas balvu saņēma jauno arhitektu kolektīvs no Spānijas: Havjers Asedo Andres (Javier Acedo Andrés), Pablo Anaja Hils (Pablo Anaya Gil), Fernando Nasare Alvaro – Grasia (Fernando Nasarre Álvaro-Gracia) un Havjers Fernandess Kasilja (Javier Hernández Casillas), kuru piedāvātā apbūve izceļas pilsētvidē, veidojot lielu un viengabalainu arhitektūras «objektu».

Biroja «Europan Latvija» prezidents Juris Poga pastāstīja, ka jau otro reizi, labākās idejas «Europan» projektu konkursā par Rīgas teritoriju attīstību piedāvājuši Itālijas jaunie arhitekti. Viņš norādīja: «Rīgas piedalīšanās šādā konkursā nozīmē to, ka mēs integrējamies Eiropā.«

Rīga bija aicinājusi konkursā «Europan 10» piedāvāt augstvērtīgas un interesantas attīstības idejas 13 ha lielai teritorijai jeb novietnei Rumbulā.  

Konkursa laikā tika izvērtētas 25 Rumbulas attīstības idejas. Darbus vērtēja starptautiska ekspertu žūrija, kurā bija eksperti no Latvijas, Igaunijas, Austrijas, Spānijas, Lielbritānijas un Nīderlandes.

«Europan» ir Eiropas mēroga pilsētplānošanas un arhitektūras konkurss, kas tiek organizēts katru otro gadu. Konkurss «Europan 10» tika rīkots 19 valstīs, kurās kopumā bija piedāvātas 62 novietnes jeb attīstāmās teritorijas, un jaunie arhitekti kopumā iesniedza 2429 darbus. Latvija šajā konkursā piedalās kopš 2003. gada. 

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. novembris

Vārda dienas

Velta, VeldaVīne, Vīna, Viners, Vinārs, Veltija, Velte, Velita, Veldra, Velards

Valūtu kursi

24.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv