Labas ziņas lielākajai daļai «Trasta komercbankas» klientu

Apollo
42 komentāri

«Tehnisku iemeslu dēļ nestrādā,» vēsta uzraksts uz Trasta komercbankas slēgtajām durvīm. Līdz ar licences anulēšanu Finanšu un kapitāla tirgus komisija ir sākusi bankas likvidēšanas procesu, vēsta LNT ziņas. 

Labas ziņas lielākajai daļai «Trasta komercbankas» klientu

Foto: Reuters/Scanpix

Secināts, ka Trasta komercbanka nav sistēmiski svarīga, un, kā norāda banku uzraugs, tai nav bijušas arī nozīmīgas funkcijas, lai būtu pamats to glābt.

Viņš skaidro, ka Trasta komercbanku nolemts slēgt vairāku iemeslu dēļ. Tā ilgstoši strādājusi ar zaudējumiem – pagājušajā gada tie bija 6,2 miljoni. Tāpat jau ilgu laiku nav bijis skaidrs bankas biznesa modelis – kā tā pelnīs un ar kādiem klientiem strādās. Turklāt ilgstoši nav novērsti trūkumi noziedzīgi iegūtas naudas atmazgāšanas novēršanā.

Gada nogalē policija aizturēja Trasta komercbankas divus darbiniekus aizdomās par līdzdalību naudas atmazgāšanā, bet janvārī Finanšu un kapitāla tirgus komisija noteica ierobežojumus Trasta komercbankas darbībai.

Saskaņā ar banku uzrauga sniegto informāciju 93% klientu atgūs visus savus noguldījumus, jo tie nepārsniedz valsts garantēto atlīdzību, kas ir 100 tūkstoši. To izmaksāšanai būs nepieciešami aptuveni 64 miljoni. Vairāk nekā 100 000 ir noguldījuši 265 klienti. Pēc FKTK aplēsēm lielākā daļa no viņiem arī atgūs savus ieguldījumus. Turklāt tiek solīts, ka visas saistības segs pati banka, tāpēc nodokļu maksātāji necietīšot.

Noguldījumu izmaksāšana tiks uzsākta aptuveni nedēļas laikā. Lēmums slēgt Trasta komercbanku būtiski neietekmēs Latvijas banku sistēmu. Tā uzskata Komercbanku asociācijas prezidents Mārtiņš Bičevskis, kuram notikušais nav bijis pārsteigums.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

11.12.2017
Ienākt apollo.lv