Labsirdības dēļ 97 gadus veca kundze paliek bez mitekļa

Apollo
0 komentāru

97 gadus vecā alūksniete Venta Aizupe nu jau otro mēnesi spiesta mitināties pie savas brāļameitas Mālupē, jo savu vienistabas dzīvokli uzticības un lētticības dēļ zaudējusi, vēsta «Latvijas Avīze».

Labsirdības dēļ 97 gadus veca kundze paliek bez mitekļa

Foto: Evija Trifanova/LETA

Viņa redzējusi ulmaņlaikus, pārdzīvojusi okupāciju, taču nav spējusi iedomāties, ka atjaunotajā Latvijā, tiesiski noformējot dāvinājuma līgumu, viņa var palikt gan bez dzīvokļa, gan dzīvesvietas.

2003. gadā Ventas kundze pie notāres noformējusi dāvinājuma līgumu — dzīvoklis tika dāvināts draugu meitai Ligitai Ozolai, jo pašai bērnu nav bijis. Savukārt Ligita par veco kundzi rūpējusies jau vairākus gadus.

Līgums paredzēja, ka Venta dzīvoklī var mitināties līdz sava mūža galam. Sākotnēji ar Ligitu attiecības bijušas labas, taču tad viņa sākusi parādīties arvien retāk.

Lielākais pārsteigums sirmgalvi «apciemojis» martā — viņa uzzināja, ka viņas pašas dzīvoklis ir ieķīlāts lombardā. Bet jūnijā Ventas kundze ar radinieces starpniecību uzzināja, ka nauda lombardam nav atmaksāta, tāpēc tas jau kļuvis par lombarda īpašumu.

«Kad par notikušo darījumu prasīju Ligitai, viņa man tikai pateica, ka es varu arī turpmāk šeit dzīvot un ka šis līgums nekādi uz mani neattiecoties. Neesot iemesla satraukties,» stāsta vecā kundze.

Tomēr jau jūnija beigās pie Ventas ieradies lombarda darbinieks Imants Serts, kurš paziņojis: tā kā dzīvoklis ir lombarda īpašums, tas vai nu līdz 1. jūlijam jāatbrīvo, vai arī ar viņu jānoslēdz īres līgums. Lombards par īri vien prasījis 50 latu mēnesī. Vēl pārdesmit latu viņai būtu jāmaksā namu pārvaldei. Vajadzīga nauda arī zālēm un iztikai. Tieši naudas dēļ, lai arī dāvinājuma līgums paredz bijušajai īpašniecei iespēju dzīvot līdz mūža beigām, viņa, Margrietas pierunāta, ar grūtu sirdi tomēr pārvākusies uz Mālupi pie brāļameitas.

Tomēr izrādās, ka arī Ligita ir cietēja — viņa pati savas labsirdības un atsaucības dēļ esot kļuvusi par krāpnieces upuri.

«Ticiet, man nevienu brīdi nav bijusi doma kaut kādā veidā apkrāpt Ventas tanti! Viņa pati izdomāja pārrakstīt dzīvokli uz mana vārda, un es piekritu. Arī no lombardā aizņemtās naudas summas es pati savā kabatā neesmu ielikusi, nedz arī redzējusi ne santīma! Dzīvokli lombardā ieķīlāt pierunāja mana paziņa un bijusī darbabiedrene Irēna Ivanova. Viņa teica, ka ļoti vajadzīga nauda. Es šādam darījumam pretojos, taču viņa bija tik neatlaidīga, ka pēc vairāku nedēļu tielēšanās beidzot piekritu. Ivanova teica, ka nauda viņai vajadzīga tikai uz neilgu laiku un es drīz dzīvokli bez apgrūtinājuma saņemšu atpakaļ. Taču, cik zinu, pirmajā reizē aizdevuma summa lombardam netika atmaksāta pilnībā, tāpēc nācās dzīvokli pārķīlāt otrreiz. Arī šoreiz Ivanovas kundze man stāstīja par dažādām nelaimēm, kas viņu piemeklējušas, un es atkal piekritu. Cik viņa saņēma lombardā, es pat nezinu, jo naudu neesmu redzējusi. Kauns jau teikt, bet, kad man zvanīja no lombarda un teica, ka Ivanova nav nokārtojusi kārtējo rēķinu, es vairākkārt gāju un maksāju viņas vietā,» stāsta Ligita.

Sākumā sieviete liegusies, ka tiešām šādu naudu lūgusi, bet beigās tomēr atzinusi, ka viņai ir lieli parādi un sola naudu atmaksāt.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv