Lagzdiņš: šodienas balsojums nākotnē varētu radīt problēmas LPP

Apollo
0 komentāru

Tas, ka Latvijas Pirmās partijas (LPP) frakcijā darbojas pretēju uzskatu deputāti, partijai var radīt problēmas pirms nākamajām Saeimas vēlēšanām. Tā šodien, komentējot balsojumu par PSRS totalitārā komunisma nosodījuma deklarāciju, pret kuru balsoja trīs, bet atturējās viens no 14 LPP frakcijas deputātiem, sacīja Tautas partijas frakcijas vadītājs Jānis Lagzdiņš.

Balsojums pierāda, ka LPP darbojas pretēju uzskatu cilvēki, teica Lagzdiņš, norādot uz trim bijušajiem Tautas saskaņas partijas pārstāvjiem Valēriju Karpuškinu, Anatoliju Mackēviču un Vjačeslavu Stepaņenko, kuri šodien balsoja pret komunisma nosodījuma deklarāciju, kā arī uz Latvijas Politiski represēto apvienības priekšsēdētāja vietnieku Pēteri Simsonu, kurš aktīvi iesaistījās deklarācijas izstrādē.

Tas ir politiskās sirdsapziņas jautājums, vaicāts, vai TP neiebildīs pret tādu personu darbošanos koalīcijā, kuras neatzīst šī deklarācijas nepieciešamību sacīja Lagzdiņš.

LPP frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Jaundžeikars norādīja, ka partijā šis jautājums ir apspriests un balsojums esot bijis brīvs. «Mēs nevaram piespiest citādos apstākļos dzīvojošus cilvēkus balsot pret saviem uzskatiem,» pamatoja politiķis.

Savukārt Krišjānis Peters, kurš šodien balsojumā atturējās, pauda viedokli, ka deklarācijas pieņemšana dod papildu trumpjus Krievijai, lai neparakstītu robežlīgumu ar Latviju. Viņaprāt, ar dokumentu netiek palīdzēts represētajiem un komunisma režīma noziegumos cietušajiem. Viņš to raksturoja kā liekulīgu dokumentu, kas nerisina «mazo cilvēku» problēmas.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.10.2017
Ienākt apollo.lv