Laikapstākļi kļūstot arvien neprognozējamāki

Apollo
0 komentāru

Tehniskais līmenis pasaulē paaugstinās, bet laikapstākļi kļūst nepastāvīgi un rodas arvien jaunas problēmas, norāda Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) prognožu nodaļas vadītāju Andri Vīksna.

Laikapstākļi kļūstot arvien neprognozējamāki

Foto: Evija Trifanova/LETA

Viņš intervijā «Latvijas Avīzei» klāsta, ka laika apstākļi vispār kļūst arvien neprognozējamāki.
«Mēs varam gaidīt arvien vairāk notikumu, kad varēsim brīnīties, kā tas varēja notikt, jo klimatiski tā tam nevajadzētu būt. Piemēram, vasarā pēkšņi ir stipra lietusgāze, kad nolīst mēneša norma. Bet decembrī Kolkā bija neparasti daudz sniega,» sinoptiķis min piemērus.

Ja agrākajos gados prognožu gatavošanā vairāk varēja vadīties pēc tā, kā attiecīgajā periodā, valdot līdzīgiem sinoptiskajiem procesiem, bijis citos gados, tad tagad biežāk vērojami spontāni un lokāli procesi – pieaug ekstrēmu gadījumu skaits.

Viņš skaidro, ka aukstā ziema šogad ir tāpēc, ka ir izteikta bloķējošo anticiklonu darbība. Anticikloni, kas ir izveidojušies virs Krievijas, līdz ar dienvidaustrumu vējiem dzen aukstās masas šurp un neļauj siltajiem cikloniem no Atlantijas okeāna ielauzties virs Eiropas.

Sinoptiķis gan prognozē, ka periodā no marta līdz maijam vidējā gaisa temperatūra Latvijā varētu būt ap normu. Bet pavasaris varētu iestāties kā katru gadu - bez nobīdes no normas. Savukārt vasaras mēnešos vidējā gaisa temperatūra varētu būt pat virs normas, tomēr tas nenozīmē, ka visa vasara noteikti būs karsta.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv