Laikraksts: «Swedbank» meitas uzņēmums izpērk bankā ieķīlātos dzīvokļus

Apollo
0 komentāru

Lielāko daļu aprīlī izsolēs pārdoto 367 dzīvojamā kompleksa «Dzimtā sēta» dzīvokļu, kas bija ieķīlāti AS «Swedbank», iegādājās «Swedbank» meitas uzņēmums «Ektornet Residential Latvia», piektdien ziņo laikraksts «Biznes&Baltija».

Laikraksts: «Swedbank» meitas uzņēmums izpērk bankā ieķīlātos dzīvokļus

Foto: Ieva Čīka/LETA

Pēc izsoļu rīkotāju domām, pārdot visus 367 dzīvokļus un pazemes autostāvvietas izdevies, pateicoties «Ektornet Residential Latvia» dalībai izsolēs, kuru laikā uzņēmums centies mākslīgi paaugstināt izsolāmo objektu cenas, ziņo laikraksts.

Maksātnespējas administratoru asociācijas valdes loceklis Māris Sprūds laikrakstam pastāstīja, ka «Ektornet Residential Latvia» pārstāvis regulāri saņēmis telefoniskas instrukcijas par katra izsolē piedāvātā objekta maksimālo cenu. Vienu no kompleksa «Dzimtā sēta» korpusiem «Swedbank» meitas uzņēmums saskaņā ar bankas instrukcijām iegādājies pilnībā, pārsolot jebkuru citu konkurentu nosaukto cenu.

Ja izsoles sākumcena vienam dzīvokļa kvadrātmetram bijusi 400 eiro (281 lats), tad izsoles gaitā tā pieaugusi pat līdz 750 eiro (527 latiem), laikrakstam sacīja Sprūds. Tas pats noticis arī ar vietām autostāvvietās, kuras pārdotas vairumā un, nesadalot pa atsevišķām stāvvietām.

«Biznes&Baltija» raksta, ka šādā veidā «Swedbank» meitas uzņēmums, izpērkot bankā ieķīlātos īpašumus, atbrīvo bankas bilanci no «mirušās kravas» un nepieciešamības veidot uzkrājumus. Rezultātā nekustamais īpašums neiespaido «Swedbank» darbības rādītājus un, esot «Ektornet Residential Latvia» īpašumā, gaida dzīvojamo platību cenu kāpumu.

Laikraksta rīcībā ir informācija, ka «Ektornet Residential Latvia» šogad nekustamo īpašumu iegādei ir saņēmusi 70 miljonus latu. 30.aprīlī «Swedbank» paziņoja, ka šogad plāno iegādāties nekustamos īpašumus Baltijas valstīs 320 miljonu eiro (225 miljonu latu) vērtībā.

Ar «Ektornet Residential Latvia» laikrakstam sazināties nav izdevies, jo visos pieejamos resursos nav norādīta nekāda kontaktinformācija, bet «Swedbank» sava meitas uzņēmuma kontaktus neizpauž.

Dzīvojamais komplekss «Dzimtā sēta» atrodas Kaivas ielā 50, Mežciemā, Rīgā. Tā celtniecība tika sākta 2006.gadā. 2009.gadā ekspluatācijā tika nodotas trīs ēkas ar 630 dzīvokļiem. Sākotnējā dzīvokļu cena pagājušajā gadā bija 1600 eiro (1124,5 lati) par kvadrātmetru.

Jau ziņots, ka pēc «Dzimtās sētas» izsolēm ir paredzēta papildu izsole vairāk nekā 500 dzīvokļiem un autostāvvietām, kas atrodas Rīgā, Salnas ielā 21.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
24

2017. gada 24. novembris

Vārda dienas

Velta, VeldaVīne, Vīna, Viners, Vinārs, Veltija, Velte, Velita, Veldra, Velards

Valūtu kursi

24.11.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv