Laizānam UEFA kauss!

Juris Laizāns trešdien pirmais no Latvijas futbolistiem kļuva par tik prestižas balvas kā Eiropas Futbola federācijas (UEFA) kausa līdzīpašnieku.

Laizāna pārstāvētā Maskavas «CSKA» kausa izcīņas finālā Lisabonā ar 3:1 pieveica laukuma saimniekus Portugāles «Sporting» futbolistus un pirmo reizi Krievijas futbola vēsturē izcīnīja kādu no vērtīgākajām klubu turnīru trofejām. Finālcīņu Laizāns pavadīja uz rezervistu soliņa.

Iniciatīva piederēja mājiniekiem, kuru aktīvie uzbrukumi uz rezultātu tablo tomēr neatspoguļojās, līdz 29. minūtē Rodžerio ar grieztu sitienu beidzot vadībā izvirzīja «Sporting».

«CSKA» izdevās atspēlēties, visus vārtus gūstot otrajā puslaikā, lai gan uzreiz pēc pārtraukuma «Sporting» ofensīva turpinājās.

57. minūtē, pielabojot brīvsitienu, rezultātu izlīdzināja Aleksejs Bezruckis. Jurijs Žirkovs deviņas minūtes vēlāk vienu vārtu pārsvaru nodrošināja jau «CSKA» futbolistiem, bet 75. minūtē viesu uzvaru nostiprināja par astoņiem miljoniem eiro iegādātais brazīliešu uzbrucējs Vāgners Lavs.

Mirkli pirms Lava iesistajiem vārtiem «Sporting» varēja panākt neizšķirtu, taču Rodžerio tā vietā, lai pēc centrējuma raidītu bumbu tukšos vārtos, trāpīja pa stabu. Bumba atlēca pie «CSKA» vārtsarga Igora Akinfejeva, kura strauji sākto uzbrukumu vārtu guvumā pārvērta Lavs.

Maskavas «CSKA» futbolistu triumfa aculiecinieki bija 45 000 līdzjutēju.