Landertingers kļūst par pasaules čempionu 15 km masu startā

Pasaules čempionātā biatlonā 15 kilometru distancē ar kopēju startu vīriešiem sestdien uzvaru izcīnīja austrietis Dominiks Landertingers.

Četrās šaušanās austrietis pieļāva trīs kļūdas un pēdējos kilometros izrāva uzvaru. Šī Landertingeram ir pirmā sezona pieaugušo konkurencē un viņš uz pjedestāla ir kāpis jau četras reizes, tagad arī izcīnot uzvaru.

Austrieši svinēja dubultuzvaru, jo otrais palika Kristofs Zumans, kurš uzvarētājam zaudēja 8,9 sekundes. Savukārt trešais palika krievs Ivans Čerezovs, kurš šaušanās kļūdījās divas reizes un Landertingeram zaudēja 13,9 sekundes.

Ceturtais palika trīskārtējais šī pasaules čempionāta uzvarētājs Ūle Einārs Bjērndālens, finišā uzvarētājam zaudējot 21,1 sekundi. Vēl pēc ceturtās šaušanas pirmais četrinieks atradās blakus, bet līdz finišam sportisti izretojās.

Jau ziņots, ka neviens no Latvijas sportistiem distancei nebija kvalificējies.

Šodien plkst.12.15 sāksies 4x6 kilometru stafetes sacensības sievietēm. Savukārt pasaules čempionāts noslēgsies svētdien, kad notiks 12,5 kilometru distance ar kopējo startu sievietēm un 4x7,5 kilometru stafete vīriešiem.