«Latgols» handbolisti uzvar, finālsērijā būs piektā spēle

Latvijas vīriešu handbola čempionāta finālsērijas ceturtajā mačā šodien uzvaru izcīnīja Ludzas «Latgols» komanda, izlīdzinot rezultātu sērijā un panākot izšķirošo spēli.

Sērijas ceturtajā spēlē pērnā gada čempioni «Latgols» savā laukumā ar 32:27 (16:14) uzvarēja Dobeles «Tenax» komandu, sērijā līdz trim uzvarām panākot neizšķirtu 2-2.

Pirmajā puslaikā spēle ritēja līdzīgā cīņā, dobelniekiem septītajā minūtē sasniedzot triju vārtu pārsvaru (6:3). Pēc šāda pavērsiena «Latgols» spēja atgūties un izlīdzināt spēli, kā arī izvirzīties mača vadībā - pirmo reizi viņiem tas izdevās 16. minūtē (9:8). Grožus mājinieki neatlaida līdz puslaika beigām, nodrošinot vadību ar 16:14.

Otro spēles daļu krietni aktīvāk uzsāka mājinieki, kuri 35. minūtē pirmo reizi spēja izvirzīties vadībā ar piecu vārtu pārsvaru - 20:15. Atlikušajā spēles daļā «Latgols» handbolistiem izdevās vārtu starpību palielināt un sasniegt pat astoņu vārtu pārsvaru. Pēdējās piecās mača minūtēs «Tenax» spēlētājiem izdevās rezultāta starpību padarīt nedaudz pieklājīgāku, gūstot piecus vārtus pret pretinieku diviem, un uzstādīt gala rezultātu - 32:27 par labu mājiniekiem.

Rezultatīvākais «Latgols» rindās bija Austris Tuminskis, kura kontā 12 vārtu guvumi, bet «Tenax» sastāvā trāpīgākais ar desmit bumbām pretinieku vārtos bija Arvis Juzups.

Abu komandu sērijas izšķirošais mačs svētdien atkal notiks Ludzā.

Kā ziņots, «Latgols» pusfināla sērijā līdz divām uzvarām ar 2-1 pārspēja LSPA/NB SAN, bet «Tenax» ar 2-0 izrādījās pārāki par «Ogres» komandu.

Cīņā par bronzas medaļām pārāki bija LSPA/NB SAN handbolisti, sērijā līdz divām uzvarām pārspējot «Ogres» vienību ar 2-0.

«Latgols» komanda pērn pirmo reizi pastāvēšanas vēsturē izcīnīja valsts čempionu titulu, bet Dobeles klubs līdz šim vienīgo reizi pirmo vietu izcīnījis 1999. gadā.