«Latio»: īpašuma nodokli vajadzēja ieviest jau sen

Apollo
0 komentāru

«Latio» nekustamā īpašuma eksperti atzīst, ka īpašuma nodokli uz dzīvojamo platību vajadzēja ieviest krietni pirms aktivitātes uzplaukuma nozarē. Šobrīd, kad samazinās iedzīvotāju maksātspēja un valda aktivitātes apsīkums nekustamā īpašuma nozarē, šī nodokļa ieviešana nestimulēs attīstību.

«Latio»: īpašuma nodokli vajadzēja ieviest jau sen

Foto: «Apollo»

Par jaunieviestā nodokļa ietekmes dziļumu un veidu varēs spriest pēc konkrētā varianta piemeklēšanas. Izvēloties variantu, kad nodokli vienmērīgi attiecina uz visu īpašuma kadastrālo vērtību, tiktu panākta vienmērīgāka ietekme uz nekustamā īpašuma tirgu, pretēji variantam ar neapliekamās platības slieksni. Lielas svārstības īpašumu cenās varētu izsaukt īpašuma novietojumam un kvalitātei neatbilstoši aprēķināta kadastrālā vērtība un līdz ar to arī nodokļa summa - piemēram, kvalitatīviem īpašumiem ar labu novietojumu, kuriem būs noteikta zemāka kadastrālā vērtība, cenas varētu pieaugt straujāk kā īpašumiem ar augstāku kadastrālo vērtību. Lai izvairītos no straujām tirgus aktivitātes ietekmētām svārstībām, kadastrālās vērtības aprēķins būtu jābalsta nevis uz tirgus vērtību, bet gan uz ilgtermiņa vērtību, par ko Latio speciālisti stāstījuši jau vairākkārt. Nodokļu ieviešanas procesā jārēķinās ar vairākiem blakus faktoriem – nodokļa lieluma aprēķināšanas procesā liela ietekme būs nekustamo īpašumu inventarizācijas gaitā iesaistīto dienestu kapacitātei; rekonstruēto un jaunuzcelto ēku īpašnieku neieinteresētībai veikt izmaiņu reģistrāciju atbilstošos dienestos, savlaicīgi nesamaksātā nodokļa piedzīšanas kārtībai.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Horoskopi

Vairāk
23

2017. gada 23. oktobris

Vārda dienas

Dainis, Dainida, DainaJevlampija, Deimons, Deimonds, Dainors, Dainīte, Dainita, Dainārs, Dainarts, Dainars, Daimons, Daimonds, Daimona

Valūtu kursi

23.10.2017

Dienas skaistuma deva

Vairāk

Mēneša lasītākie raksti

Ienākt apollo.lv