«Lattelecom» ievērojami palielina ārvalstu interneta plūsmas ātrumu

Apollo
0 komentāru

Analizējot arvien pieaugošās klientu prasības, Latvijas lielākais elektronisko pakalpojumu sniedzējs «Lattelecom» palielinājis starptautiskā interneta plūsmas ātrumu vairāk nekā par 40% — līdz 10 gigabitiem sekundē (Gbit/s). Šādas izmaiņas ļaus Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmumiem ērtāk un ātrāk izmantot ārzemju interneta lapas, īpaši skatoties online video un lejupielādējot failus, portālam «Apollo» pavēstīja uzņēmuma pārstāvis Deniss Kolosovs.

Turpinot darbu pie interneta ātruma palielināšanas, «Lattelecom» jau sācis piedāvāt Zolitūdes iedzīvotājiem 100 Mbit sekundē ātro interneta pieslēgumu, bet drīzumā plānots palaist pirmo tiešo optisko interneta savienojumu ar Krieviju.

Līdz šim kopējais «Lattelecom» ārzemju interneta plūsmas ātrums bija ap 7 Gbit/s. Pieaugot iedzīvotāju interesei par informācijas meklēšanu un lejupielādēšanu ārzemju interneta vietnēs, «Lattelecom» pieņēmis lēmumu palielināt arī kopējo interneta trafika ātrumu. Lietotājiem par ātruma izmaiņām nekas nebūs jāpiemaksā.

«Gan ārzemju, gan Latvijas mājaslapas piedāvā lietotājiem arvien plašākas informācijas iegūšanas un izklaides formas. Cilvēki arvien vairāk skatās internetā video, un internets arvien vairāk konkurē ar televīziju, jo noskatīties vēlamo rullīti internetā var jebkurā brīdī. Rezultātā ierastais interneta ātrums patlaban vairs nav pietiekams, tāpēc «Lattelecom» to palielina un palielinās vienmēr, lai pasaules tīmekļa lietošana mūsu klientiem būtu ērta,» uzsver «Lattelecom» komercdirektors Jānis Ligers.

Šā gada sākumā «Lattelecom» sācis vērienīgu interneta ātruma palielināšanas projektu «Nākotnes tīkls» — Rīgā, Zolitūdē, 100 Mbit/s ātrais internets tika pieslēgts pirmajiem privātajiem klientiem. Realizējot šo projektu, jau līdz šā gada beigām Latvijā privātajiem klientiem būs pieejami Eiropā ātrākie interneta pakalpojumi līdz 500 Mbit/sekundē. Nākotnē interneta pieslēguma ātrumu plānots palielināt līdz 10 Gbit/s, padarot interneta izmantošanas iespējas praktiski neierobežotas.

Paralēli «Lattelecom» attīsta arī starptautiskā interneta tīklu — plānots, ka jau tuvākajā laikā «Lattelecom» palaidīs pirmo tiešo optisko savienojumu arī ar Krieviju. «Lattelecom» pieder kopumā deviņi optiskie savienojumi ar kaimiņvalstīm, kā arī ar Zviedriju. Kopējais uzņēmuma optisko kabeļu garums ir gandrīz pieci tūkstoši kilometru. 2008. gada oktobra sākumā «Lattelecom» nodeva ekspluatācijā jauno optisko savienojumu starp Latviju un Lietuvu, kas balstīts uz DWDM tehnoloģiju. Ar jauno savienojumu esošie starptautiskie uzņēmuma klienti var palielināt datu pārraides kapacitāti «Lattelecom» optiskajā tīklā, jo jaunā infrastruktūra ļauj nodrošināt pārraides ātrumu līdz 10 Gbit/s, kā arī nākotnē ļaus palielināt to līdz pat 40 Gbit/s.


Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv