Latus pret eiro bez maksas varēs apmainīt Latvijas Pasta filiālēs

Apollo
43 komentāri

Plānots nodrošināt bezmaksas latu apmaiņu pret eiro 302 VAS «Latvijas Pasts» pasta pakalpojumu sniegšanas vietās reģionos, liecina Satiksmes ministrijas iesniegtais noteikumu projekts izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē.

Latus pret eiro bez maksas varēs apmainīt Latvijas Pasta filiālēs

Foto: Reuters/Scanpix

Kā norāda ministrijā, lai samazinātu skaidras naudas maiņas procesa ietekmi uz iedzīvotāju grupu ar ierobežotu pieeju finanšu pakalpojumiem, piemēram, attālu apdzīvoto vietu iedzīvotājiem, un ievērotu eiro ieviešanas plāna īstenošanas pamatprincipu - orientācija uz finanšu pakalpojumu pieejamības ziņā sliktāk pozicionēto iedzīvotāju -, tika apzinātas tās Latvijas Pasta pakalpojumu sniegšanas vietas, kuru apkalpošanas teritorijā neatrodas komercbanku filiāles un iedzīvotājiem nav alternatīvu iespēju veikt skaidras naudas apmaiņu.

Noteikumu projekts izstrādāts atbilstoši Latvijas Nacionālajam eiro ieviešanas plānam, kurš paredz savlaicīgi apzināt pasākumus, kas īstenojami, lai nodrošinātu veiksmīgu eiro ieviešanas procesu Latvijā.

Eiro ieviešanas plāns nosaka, ka kredītiestādes bez komisijas maksas un neierobežotā apjomā veic skaidrās naudas nomaiņu sešus mēnešus, sākot ar eiro ieviešanas dienu, kas paredzēta 2014.gada 1.janvārī.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv