Latvieši ceļo vairāk un izvēlas eksotiskākus maršrutus

Apollo
0 komentāru

Latvieši ceļo arvien vairāk un izvēlas eksotiskākus maršrutus, norāda aptaujātie tūrisma nozares eksperti.

Latvijas iedzīvotāji šā gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika posmu, biežāk devušies ārvalstu ceļojumos. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati, Latvijas iedzīvotāji šā gada pirmajos trīs mēnešos, atgriežoties no ārzemēm, valsts robežu šķērsoja 609 000 reižu, kas ir par 11% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā ceturksnī.

Kā norāda tūrisma nozarē strādājošie uzņēmēji, arvien vairāk cilvēku izvēlas tālus ceļojumus - uz Kubu, Šrilanku. Piemēram, tūrisma firma «Impro» kopš 2005.gada decembra organizējusi jau septiņus ceļojumus uz Taizemi. Katrā no braucieniem piedalījušies 30 cilvēki.

Savukārt lēto aviolīniju piedāvājumi atļauj latviešiem izlemt par atvaļinājumu diezgan spontāni un doties uz ārzemēm. Šos braucienus ceļotāji visbiežāk organizē paši.

Arvien biežāk latviešu tūristi izvēlas lidot, nevis braukt ar autobusu, stāstīja ceļojumu aģentūras «Impro» Mārketinga daļas vadītāja Zinaīda Tarasova. Tāpat vērojama lielāka interese par dabas objektiem, nevis pilsētām un arhitektūru. Šādos ceļojumos ceļojumos populārākie ir uz kalniem un jūrām. Tūrisma firmas «Impro» ceļojumu grupas uz Spāniju, Slovākiju un Norvēģiju jau tagad ir gandrīz pilnas.

Ja cilvēki nevēlas ceļot ar organizētu grupu, tūrisma firmas izstrādā arī individuālus maršrutus. Šādi braucieni ceļotājiem patīk tādēļ, ka viņi paši var izlemt, kur doties, kur uzkavēties ilgāk.

Ceļojumu un atpūtas interneta portāla «www.icelo.lv» direktors Edgars Bomiks pastāstīja, ka no portāla sadaļām īpaši populāri ir pēdējā brīža piedāvājumi. Tie ir līdz pat 50% lētāki, bet, izvēloties tos, visbiežāk cilvēkiem jādodas ceļojumā dažas dienas pēc ceļojuma nopirkšanas.

Ārzemju ceļojumiem ir sezonāls raksturs, norāda interneta tūrisma portāla direktors. Ziemā daudz cilvēku brauc slēpot uz Slovākiju, Itāliju un Šveici. No rudens līdz pavasarim pieprasīti ir arī ceļojumi uz Ēģipti. Savukārt vasarā populārākie galamērķi ir Turcija, Spānija un Itālija.

Populāra kļuvusi aktīvā atpūta ārzemēs. Latvieši dodas nirt uz Ēģipti, makšķerēt - uz Igauniju un Somiju.

Kopumā latvieši kļuvuši maksātspējīgāki un pieprasa kvalitāti, tādēļ, piemēram, slēpotāji arvien biežāk Slovākijas vietā izvēlas Itāliju. Izmaksu atšķirība ir neliela, savukārt sportošana Itālijā ir daudz komfortablāka.

Latvijā darbojas ļoti daudz tūrisma firmu, tāpēc, lai saņemtu samaksātajai naudai atbilstošu kvalitāti, ieteicams izvēlēties uzņēmumus ar pazīstamu vārdu, iesaka «www.icelo.lv» direktors.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.12.2017
Ienākt apollo.lv