Latvieši Īrijā neizpratnē: vai tiešām pelnām mazāk par citiem?

Apollo
0 komentāru

Pagājušajā nedēļā Limerikas universitātes pētnieks Pīrss Parkers prezentēja pētījumu par viesstrādnieku atalgojumu Īrijā un tajā konstatēts, ka viesstrādnieki no Latvijas saņem vismazāko algu.

Latvieši Īrijā neizpratnē: vai tiešām pelnām mazāk par citiem?

Foto: Scanpix/Reuters

Tomēr tautieši Īrijā par šādiem pētījuma datiem ir neizpratnē, vēsta portāls «Baltic-ireland». Tomēr, papētot Centrālā statistikas biroja (CSO) datus, atrasts iemesls, kāpēc radusies starpība datos.

Portāls norāda, ka pētījumā sociologs imigrantu izpeļņu salīdzina ar vidējo algu Īrijā, kuras lielums, kā liecina CSO dati, ir uzrādīts pirms nodokļu nomaksas. Savukārt pētījuma anketā ietvertajā jautājumā par algu, ko Latvijas iedzīvotāji nopelna Īrijā, nebija atrunāts, vai respondentam jānosauc tās lielums pirms vai pēc nodokļu nomaksas.

Visticamāk, ka anketās Latvijas viesstrādnieki ir norādījuši algu, ko saņem pēc nodokļu nomaksas.

Pats pētījuma autors portālam norādījis, ka viņa pētījuma rezultāti ir objektīvi un ataino Latvijas viesstrādnieku patieso stāvokli Īrijā un ka viņš kā amerikānis ir šī sociālā fenomena bezkaislīgs un neatkarīgs novērotājs.

Pētījuma rezultātus nav ietekmējuši sociologa politiskie uzskati un vienīgais viņa ieguvums no šī darba ir zināšanas par jaunāko Eiropas Savienības valstu imigrantu stāvokli Īrijas darba tirgū.

Parkers aprēķinājis, ka viesstrādnieki no Latvijas Īrijā vidēji nopelna 11,16 eiro jeb 7,84 latus stundā. Salīdzinājumam, lietuvieši Īrijā vidēji pelna 12,46 eiro (8,76 latus), poļi - 12,97 eiro (9,12 latus), bet slovāki - 13,30 eiro (9,35 latus) stundā.

Kopumā vidējais atalgojums pašu īru strādniekiem ir 21,9 eiro (15,39 lati) stundā. Gandrīz visi jeb 94,9% viesstrādnieku Īrijā pelna mazāk nekā vidēji īri.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.11.2017
Ienākt apollo.lv