Latviešu īsfilma iegūst 1. vietu festivālā Nīderlandē Video Attēlu galerija Pozitīvi

Apollo
0 komentāru

Viņiem pietrūka naudas un profesionālas aparatūras, taču bija ideja! Jauno filmu mākslinieku — Ginta Amoliņa, Zigmunda Ziemeļa un Riharda Olmaņa — radītā īsfilma «Ivo» ieguvusi 1. vietu starptautiskajā INCHES rīkotajā īsfilmu festivālā, kas šogad notika Nīderlandes pilsētā Leidenē.

«Savu īsfilmu vēlējāmies veidot pēc klasiskām tradīcijām — ar filmēšanas grupu, aktieriem, taču mums nebija līdzekļu. Nācās iztikt ar to, kas bija atrodams mājās un tās apkārtnē,» par savu pirmo pieredzi Stop-motion plastilīna animācijas žanrā stāsta Rihards Olmanis.

Organizācijas INCHES («International Network on Children’s Health, Environment and Safety») rīkotais festivāls šogad svinēja 10. jubileju. Konkursa ideja bija atgādināt, cik veselīgā vidē aug bērni. Kopumā tika iesūtītas 60 īsfilmas, no kurām tika izvēlētas divas labākās. Kategorijā līdz piecām minūtēm uzvaras laurus plūca latviešu veikums.

Festivāla organizators Pēters van den Hāzels par redzēto ir gandarīts: «Vides tēmas jaunos māksliniekus iedvesmo. Jo īpaši tas redzams īsfilmā «Ivo», kas ir lielisks piemērs, kā veidot inovatīvus kino mākslas darbus.» Latviešu īsfilma ieguva gan mutisku atzinību, gan balvu — 2500 eiro.

Īsfilma ir stāsts par mazu zēnu, vārdā Ivo, kurš spēlējoties nonāk jaukā klajumā. Noguris no saviem ikdienas piedzīvojumiem, Ivo smaidīgs laižas miegā. Sapņojot zēns pat nenojauš, ka ap viņu sākas murgs. Stāsts atspoguļo nebeidzamo loku — kā vecāki glābj bērnus no briesmām, kuras paši radījuši un turpina radīt. Viena un tā pati roka gan sargā, gan apdraud.

Rihards Olmanis studē Baltijas Filmu un mediju skolā un vada filmu fondu «FreshStep Productions Latvia». Viņš ar labiem panākumiem konkursos startējis arī iepriekš, piemēram, uzvarot festivālā «AXX Latvia 2006/2007».

Savukārt Zigmunds Ziemelis un Gints Amoliņš šogad ieguva godalgotas vietas starptautiskā vienas minūtes īsfilmu konkursā «Change begins at home: creating a better environment», kas notika Briselē.

Īsfilma «Ivo»:

/>

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ko zvaigznes sola šonedēļ?

Vairāk

Ko zvaigznes sola šomēnes?

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv