Latviešu tradicionālo masku izstāde Dabas muzejā

Apollo
0 komentāru

No 13. decembra līdz 2. martam Latvijas Dabas muzejā būs apskatāma Latviešu tradicionālo masku izstāde «Starp divām saulēm», kas stāstīs par maskošanās laiku latviešu gadskārtā no rudens līdz pavasara saulstāvjiem.

Latviešu tradicionālo masku izstāde Dabas muzejā

Foto: Publicitātes foto

Dabas muzejs, sadarbībā ar Latvijas Folkloras biedrību, apmeklētājiem sarūpējis izstādi, kas iepazīstinās ar maskām, ko darināja un kādās tērpās mūsu priekšteči. Senāk cilvēku dzīves ritms bija cieši saistīts ar norisēm dabā. Rudenī un ziemā, kad lauku darbi apdarīti, cilvēki varēja vairāk pievērsties garīgām nodarbēm – gan senču pieminēšanai, gan svētku svinēšanai.

Izstādē iepazīstināsim ar maskām, kādas cilvēki darinājuši, svinot dažādas gadskārtas. Maskām, kas veidotas no daudzveidīgiem materiāliem – augiem, dzīvnieku ādām, veciem darba rīkiem, apģērbu gabaliem – bija liela nozīme cilvēku dzīvē.

Apmeklējot izstādi, varēs uzzināt, kad un kāpēc, svinot svētkus, cilvēki pārģērbās par lāčiem, kazām, dzērvēm, čigāniem, budēļiem vai ķekatām un kā maskošanās tradīcijas saglabājušās līdz mūsdienām.

Apmeklētājiem būs iespēja vērot videofilmu par maskošanās norisēm, piedalīties radošajās darbnīcās, no janvāra tiks organizētas izzinošas ekskursijas.

 Izstādes atklāšana notiks 13. decembrī plkst. 16:00 muzeja 2. stāva izstāžu zālē.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Ienākt apollo.lv