Latvietes Ievas Irbes sapnis «French Open» beidzies

Vienīgā mūsu valsts pārstāve Francijas atklātajā čempionātā tenisā Ieva Irbe nepārvarēja kvalifikācijas kārtu meiteņu turnīrā, lai tiktu pamatsacensībās. Izšķirošajā mačā viņa ar 2:6, 6:4 un 3:6 piekāpās Krievijas tenisistei Anastasijai Povļučenko.

Vājākais punkts — serve

Kvalifikācijā Irbei bija jāuzvar divās spēlēs, lai iegūtu tiesības piedalīties pamatturnīrā. Galvenais uzdevums — pirmajā mačā pārspēt ar otro numuru izlikto amerikānieti Veroniku Lī — tika izpildīts, taču Krievijas pārstāve Povļučenko izrādījās nepārvarama barjera.

Šoreiz gan nevarētu runāt par meistarības trūkumu, jo uz pārējo fona latvietei tās netrūkst. Taču pievīla pašas serve, pieļaujot gandrīz divdesmit dubultkļūdas. Tas arī izšķīra to, ka par uzvarētāju kļuva Povļučenko.

Irbes turpmākie plāni tiek saistīti ar turnīriem Eiropas valstīs. Par piedalīšanos Vimbldonas atklātajās meistarsacīkstēs, kas ir nākamais turnīrs «Grand Slam» sērijā, pagaidām viņa vairāk sliecas domāt — diezin vai.

Moresmo atkal šokē Franciju

Bijusi pasaules ranga pirmajā pozīcijā, francūziete Amēlija Moresmo izvirzīja nākamo mērķi — uzvarēt kādā no «Grand Slam» turnīriem, priekšroku dodot pašas dzimtenē notiekošajam. Taču kārtējo reizi viņai neizdevās salikt kopā realitāti ar solījumiem. Iepriekšējos divos gados Moresmo tika līdz ceturtdaļfinālam, un tas bija labākais rezultāts no desmit mēģinājumu reizēm. Šoreiz viņa cīņā par vietu labāko astotniekā zaudēja 17 gadu vecajai serbietei Anai Ivanovičai ar 4:6, 6:3 un 4:6.

«Mēģināšu nākamgad,» šos vārdus ar trešo numuru izliktā Moresmo teica tagad, pērn un vēl pirms gada, tomēr ticētāju pulks sarūk ar katru pavasari.

Līdz ar Moresmo izstāšanos Francijas publika zaudēja lielāko cerību ieraudzīt savējo čempiona godā. Tiesa, ceturtdaļfinālā tikusi vēl viena mājiniece — veterāne Mērija Pīrsa, kura ar 6:1, 1:6 un 6:4 uzvarēja Patiju Šnaideri. Viņas pretiniece ceturtdaļfinālā būs ar pirmo numuru izliktā Lindsija Devenporta. Viņa cīņā par vietu ceturtdaļfinālā trīs setos ar 1:6, 7:5 un 6:3 uzvarēja beļģieti Kimu Kleistersu. Tā ir pirmā reize kopš 1999. gada, kad amerikānietei izdevies tikt tik tālu Francijas atklātajā čempionātā, kas joprojām ir vienīgais neuzvarētais turnīrs «Grand Slam» sērijā. Turklāt Devenporta palikusi pēdējā savas dzimtenes pārstāve «French Open», kura vēl cīnās par titulu.

Arī vīriešu vienspēļu turnīrā visi amerikāņi jau izstājušies. Tomēr Lindsijai tikšana līdz ceturtdaļfinālam nav bijusi viegla. Trīs pēdējās spēlēs viņai bija nepieciešami visi trīs seti, lai uzvarētu, un cīņā pret Kleistersu pēc zaudētā pirmā seta amerikāniete otrajā setā bija iedzinējas lomā ar 1:3, tomēr prata atspēlēties.

Vēl ceturtdaļfinālā tika Jeļena Ļihovceva, kas astotdaļfināla mačā ar 7:6 (3), 5:7 un 7:5 uzvarēja ar ceturto numuru izlikto Jeļenu Dementjevu. Ļihovcevas nākamā sāncense būs Sesila Karatančeva, kas ar 7:5 un 6:3 apspēlēja Emanuelu Galiardi, bet iepriekšējā kārtā uzvarēja Venusu Viljamsu.

Federers soļo tālāk, Nalbandjans izstājas

Kā pirmais vīriešu vienspēļu turnīra ceturtdaļfinālā iekļuva Rumānijas tenisists Viktors Hanesku. Viņš cīņā par vietu spēcīgāko astotniekā apspēlēja 2002. gada Vimbldonas finālistu un pērnā gada «French Open» pusfinālistu Davidu Nalbandjanu, kas šoreiz Parīzē bija izlikts ar desmito numuru. Mačs beidzās piecos setos ar 6:3, 4:6, 5:7, 6:1 un 6:2 rumāņa labā, Nalbandjanam pieļaujot 54 nepiespiestās kļūdas. Hanesku pirms Francijas atklātā čempionāta sākuma pasaules rangā ieņēma 90. vietu. Viņš ir visu laiku piektais Rumānijas tenisists, kuram izdevies iekļūt «Grand Slam» turnīra ceturtdaļfinālā.

Hanesku pretinieks ceturtdaļfinālā būs ar pirmo numuru izliktais Rodžers Federers, kas  vieglā cīņā ar 6:1, 6:4 un 6:3 apspēlēja 1998. gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju Karlosu Moiju. Spānijas tenisista spēcīgāko ieroci — servi — krietni ietekmēja pleca savainojums, kas sevi atgādināja visa mača gaitā, liedzot izpildīt kaut vienu pretiniekam netveramu servi. Tas tikai atviegloja Federera uzdevumu izcīnīt uzvaru, un tas viņam izdevās stundā un 41 minūtē.