Latvijā aizvien populārāki kļūst Krievijas televīziju raidījumi

Apollo
0 komentāru

Mediju holdinga «Baltic Media Alliance» izpilddirektors Ivars Belte atzīst, ka Latvijā aizvien populārāki kļūst Krievijas televīziju raidījumi.

Latvijā aizvien populārāki kļūst Krievijas televīziju raidījumi

Foto: skanpix/reuters

«Jā, krievu programmām ir ļoti augsti reitingi. Varētu būt, ka Rietumu produkcija ir nedaudz sevi izsmēlusi un nav vairs tik populāra. Tas ir ļāvis atsperties arī pašai ražošanai. Maskavā nevar paiet simt metrus, lai kādā šķērsielā neuzņemtu kārtējo bojeviku. Šī industrija Krievijā patlaban ir ļoti attīstīta. Attiecīgi arī kanāli, kas «pako» vairāk šādu programmu, ir ļoti labi skatīti. Uz kopējā fona krievu kanāli ar krievu programmām attīstās labāk nekā citi,» pirmdien publicētā intervijā žurnālā «Lietišķā Diena» klāsta Belte.

Viņš norāda, ka atsevišķi Krievijas TV produkti ir dārgāki par rietumvalstu analogiem: «Viss, kas pašlaik nāk no Krievijas, ir ļoti, ļoti pieprasīts un maksā atsevišķos gadījumos pat būtiski dārgāk nekā atbilstoša Holivudas vai Eiropas produkcija.»

Belte gan arī vēsta, ka latviešu gaume ir atšķirīga no igauņu un lietuviešu. «Ja latvietim ļoti patīk raudāt, igauņiem un lietuviešiem ir pilnīgi citāda kino gaume. Latviešiem patīk viss, kas saistās ar raudāšanu. Jebkurā formā. Tāpēc viennozīmīgi pateikt, kāpēc mēs visi mīlam krievu kino produkciju, nevar. Es domāju, ka sava loma tur ir arī tradīcijām, kas nāk no padomju laikiem, jo šī kultūra mums ir pietiekami saprotama. Vienu brīdi mēs bijām pavērsuši savus skatienus vairāk uz Rietumiem, bet patlaban interese par Krieviju piedzīvo zināmu renesansi. Līdz ar to arī kvalitatīvs produkts, investīcijas kino un prieks, ar kādu viņi ražo šo savu kino materiālu, dara savu,» klāsta Belte.

Holdings Latvijā pārstāv Pirmo Baltijas kanālu, REN TV, 1. Baltijas Muzikālo kanālu, RTR, «torgi.lv» un «4more.l»v, kā arī avīzi «MK Latvija».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv