Latvijā alkoholu sāk lietot arvien jaunāki pusaudži

Apollo
0 komentāru

Latvijā alkoholu sāk lietot arvien jaunāki pusaudži, pirmdien Nacionālās alkohola ierobežošanas padomes sēdes dalībniekiem stāstīja Narkoloģijas valsts aģentūras direktore Astrīda Stirna.

Pēdējās skolās veiktās aptaujas laikā 80% 16 gadus veco jauniešu atzinuši, ka ir lietojuši alkoholu. Atšķirīgs ir tikai laika periods, kad alkohols lietots pēdējo reizi — pēdējās nedēļas, mēneša vai gada laikā.

Alkohola lietotāju skaits pusaudžu vidū pieaug un vecums, kad viņi sāk lietot alkoholu, samazinās tāpēc, ka to veicina vieglie alkoholiskie dzērieni, kas līdzinās atspirdzinošiem dzērieniem un ir vizuāli labi noformēti, skaidroja Stirna.

Sākotnēji jaunieši lieto vieglos alkoholiskos dzērienus, bet pēc tam pievēršas stiprākiem dzērieniem, lai ar mazāku alkohola daudzumu ātrāk panāktu vēlamo efektu.

AS «Grindeks» valdes priekšsēdētājs Valdis Jākobsons sēdē pauda viedokli, ka nepieciešams radīt jaunas iespējas jauniešu nodarbināšanai ārpus skolas, jo pašlaik jauniešiem, kuru vecāki nav pārtikuši, nav pietiekami daudz alternatīvu iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku ārpus skolas.

Stirna norādīja arī uz kādu pozitīvu iezīmi — kad Latvijā tika aizliegts tirgot alkoholu naktīs, samazinājies to pusaudžu skaits, kuri nakts vidū smagā dzēruma pakāpē tiek nogādāti Narkoloģijas valsts aģentūrā.

Latvijā alkoholu sāk lietot arvien jaunāki pusaudži

Foto: «Apollo»/I.Kundziņa

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv