Latvijā ceturtais lielākais smēķējošo skaits starp ES dalībvalstīm

Apollo
0 komentāru

Vairāk nekā trešā daļa jeb 36% Latvijas iedzīvotāju smēķē, un šis ir ceturtais lielākais smēķējošo skaits Eiropas Savienībā (ES).

Latvijā ceturtais lielākais smēķējošo skaits starp ES dalībvalstīm

Foto: Scanpix/Reuters

Vidēji smēķētāji mūsu valstī izpīpē vairāk nekā puspaciņu jeb 13,1 cigareti dienā, liecina jaunākā Eiropas Komisijas socioloģisko pētījumu centra «Eurobarometer» aptauja.

Latvijā ir arī lielākais smēķējošo iedzīvotāju skaits starp Baltijas valstīm. Igaunijā smēķēšanā atzīstas 32% iedzīvotāju, bet Lietuvā - 30%.

Gandrīz puse jeb 47% Latvijas iedzīvotāju apgalvo, ka nekad nav smēķējuši, un tikai 17% norāda, ka pīpēšanu atmetuši.

Salīdzinot ar 2006.gada aptaujas datiem, Latvijā smēķējošo iedzīvotāju skaits nav mainījies. Vienlaikus 43% smēķējošo pēdējā gada laikā šo netikumu ir mēģinājuši atmest, kas ir par 11 procentpunktiem vairāk nekā 2006.gadā.

Latvijas iedzīvotāji ir līderi starp eiropiešiem arī ūdenspīpes pīpēšanā. 34% iedzīvotāju norāda, ka pīpē ūdenspīpi regulāri vai vismaz ir to pamēģinājuši.

Vislielākais smēķējošo īpatsvars Eiropā ir Grieķijā, kur 42% iedzīvotāju apstiprina, ka smēķē. Tāpat attiecīgi 39% un 38% iedzīvotāju smēķē Bulgārijā un Ungārijā. Vismazāk smēķētāju ir Zviedrijā un Somijā - 16% un 21%.

Aptaujā secināts, ka vidēji gandrīz trešdaļa jeb 29% eiropiešu smēķē cigaretes, cigārus vai pīpi. Dienā vidēji eiropietis smēķētājs patērē 14,4 cigaretes. Gandrīz puse ES iedzīvotāju apgalvo, ka nekad nav pīpējuši, bet atlikušie atzīst, ka atmetuši netikumu.

Vislielākais smēķētāju skaits ir Eiropas dienvidos, bet salīdzinoši mazāk pīpē ziemeļos dzīvojošie.

Aptauja veikta 2009.gada oktobrī, un Latvijā tajā piedalījās 1018 respondenti.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv