Latvijā eksporta kritums ir sestais straujākais ES

Apollo
0 komentāru

Latvijā šī gada pirmajos piecos mēnešos bijis piektais straujākais eksporta apjomu kritums Eiropas Savienībā (ES), liecina ES statistikas biroja «Eurostat» dati.

Gan eksports, gan imports šī gada pirmajos piecos mēnešos, salīdzinot atr attiecīgo laika posmu pērn, samazinājies pilnīgi visās ES valstīs.

Straujāk nekā Latvijā eksports sarucis Somijā - par 37%, Zviedrijā – par 32%, Bulgārijā – par 31%, kā arī kaimiņvalstīs Lietuvā – par 30% un Igaunijā – par 29%.

Mazākais eksporta sarukums bijis Īrijā – par 1%, Luksemburgā – par 9%, Grieķijā – par 16% un Dānijā – par 18%.

Latvijā eksports šī gada pirmajos piecos mēnešos veidojis 2 miljardus eiro, Igaunijā – 2,5 miljardus eiro, bet Lietuvā – 4,5 miljardus eiro.

Savukārt imports Latvijā šī gada pirmajos piecos mēnešos samazinājies par 39%, kas ir otrais straujākas samazinājums pēc Lietuvas, kurā imports sarucis par 44%. Savukārt Igaunijā imports samazinājies par 37%.

Latvijā gan joprojām imports bijis lielāks par eksportu. Latvijā ārējās tirdzniecības deficīts (eksports mīnus imports) šī gada pirmajos piecos mēnešos bijis 0,8 miljardi eiro. Lietuvā ārējās tirdzniecības deficīts bijis 0,6 miljardi eiro, bet Igaunijā – 0,4 miljardi eiro.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

22.10.2017
Ienākt apollo.lv