Latvija ir 48. pievilcīgākais tūrisma galamērķis pasaulē

Apollo
0 komentāru

Latvija pašlaik ir 48. pievilcīgākais tūrisma galamērķis pasaulē, liecina trešdien publiskotā Pasaules ekonomikas foruma (WEF) jaunākā izpēte par pasaules zemju konkurētspēju tūrisma jomā («Travel & Tourism Competitiveness Report 2009»).

Latvijas karte

Foto: AFI

Izpētē, kurā kopumā iekļautas 133 valstis, Lietuvas tūrisma industrijas pievilcība novērtēta ar 49. pozīciju, bet no Baltijas valstīm par atraktīvāko tūrisma galamērķi atzīta Igaunija, kas ieguvusi visnotaļ augsto 27. pozīciju.

Salīdzinājumā ar pagājušo gadu Latvijas sniegums tūrisma konkurētspējas indeksā pasliktinājies par trim pozīcijām, bet Lietuva un Igaunija zaudējušas attiecīgi divas un vienu pozīciju.

No jaunajām Eiropas Savienības valstīm par konkurētspējīgāko atzīta Kipras tūrisma industrija ar 21. vietu reitingā.

Tūrisma jomā viskonkurētspējīgāko valstu trijnieks salīdzinājumā ar pagājušo nav mainījies — tās ir Šveice, Austrija un Vācija. Tālāk seko Francija, Kanāda, Spānija, Zviedrija, ASV, Austrālija un Singapūra.

Par pasaulē nepievilcīgāko tūrisma galamērķi pētnieki atzinuši Āfrikas valsti Čadu.

Reitingā valstu pievilcība tūrisma jomā izvērtēta pēc tādiem rādītājiem kā tūrisma infrastruktūra, dabas, kultūras un cilvēkresursi, drošība, vide, veselības un higiēnas normas, transporta infrastruktūra, biznesa vide, tūrisma industrijas konkurētspēja cenu ziņā un tūrisma vieta valsts prioritātēs.

Latvijā vislabāk novērtēta situācija veselības un higiēnas prasību jomā, kur mūsu valsts ieguvusi 6,2 punktus no desmit iespējamiem. Salīdzinoši labs sniegums ir arī drošības un vides ilgtspējības jomās, kurās Latvijai piešķirti attiecīgi 5,8 un 5,3 punkti, kā arī kvalificēta darbaspēka pieejamības jomā (5,1 punkts). Tūrisma infrastruktūras attīstība novērtēta ar 4,4 punktiem.

Igaunijā tūrisma infrastruktūras attīstības līmenis ir krietni augstāks, jo mūsu ziemeļu kaimiņvalsts šajā rādītājā ieguvusi 6,1 punktu, bet Lietuva — tikai 3,5 punktus. Arī Igaunijai un Lietuvai labākais sniegums ir veselības un higiēnas prasību jomā, kas novērtēts attiecīgi ar 6,3 un 7 punktiem.

Viszemāk novērtēti Baltijas valstu kultūras resursi, Latvijai saņemot 2,1 punktu, Igaunijai — 2,3 punktus un Lietuvai — 2,4 punktus.

Tūrisma konkurētspējas indekss aprēķināts, izmantojot kopumā 14 rādītājus.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv