Latvija izvirzīs kandidatūru sakaru regulatora mītnes vietai

Apollo
0 komentāru

Latvija jau tuvākajā laikā kandidēs uz Eiropas Elektronisko sakaru regulatoru grupas (BEREC) iestādes izvietošanu Latvijā, portāls «Apollo» uzzināja Satiksmes ministrijā.

Latvija izvirzīs kandidatūru sakaru regulatora mītnes vietai

Foto: Agnese Gulbe/LETA

Ministrija skaidro, ka tā būs valsts pārvaldes iestāžu konsultatīvā grupa, kura attīstīs elektronisko sakaru tīklu un pakalpojumu iekšējo tirgu.

Neoficiāli jau pagājušā gada 17.-18.decembra Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas Ministru padomē mūsu valsts pārstāvji neformāli informēja par vēlmi pieteikties BEREC izvietošanai Latvijā.

Ja Latvijā atrastos BEREC birojs, tas nodrošinātu jaunas darba vietas, no kā Latvijas ekonomikai būtu ieguvums nodokļu jomā, norāda ministrija. Tāpat Sabiedrisko pakalpojumu Regulēšanas komisijai (SPRK) būtu iespēja saņemt BEREC konsultācijas ikdienas darbā, iespēja piedalīties apspriedēs, kas pašlaik samazinātā finansējuma dēļ ir apgrūtinoši.

Pašlaik darbojas Eiropas regulējošo iestāžu grupa (ERG), lai dotu padomus un palīdzētu Eiropas Komisijai izveidot iekšējo tirgu. Taču ERG lēmumiem bija vairāk rekomendējošs, nevis saistošs raksturs. Dalībvalstis tajā darbojas pēc brīvprātības principa.

BEREC būtu jāturpina ERG darbs, attīstot valsts pārvaldes iestāžu un komisijas savstarpējo sadarbību, lai visās dalībvalstīs nodrošinātu Eiropas Savienības tiesiskā regulējuma saskaņotu piemērošanu, tādējādi veicinot iekšējā tirgus attīstību.

Šī iestāde sastāvēs no Regulatoru Padomes un Biroja. Padomē būs viens pārstāvis no katras dalībvalsts (regulatora vadītājs vai norīkots augsta līmeņa pārstāvis). BEREC darbību nodrošinās birojs, kurā būs Pārvaldības komiteja (viens pārstāvis no katras dalībvalsts un Komisijas pārstāvis) un administratīvais vadītājs.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv