Latvijā konstatēti datoru inficēšanās gadījumi ar «Net-Worm.Win32.Kido»

Apollo
0 komentāru

Visā pasaulē un arī Latvijā patlaban pienāk arvien vairāk ziņu par «Windows» darbstaciju un serveru inficēšanu ar tīkla tārpu «Net-Worm.Win32.Kido» (citi nosaukumi «Conficker» un «Downadup»). Ņemot vērā šīs kaitīgās programmas augošo izplatību pasaulē, antivīrusu kompānija «Kaspersky Lab» globālā mērogā to novērtējusi ar vidēju bīstamības pakāpi.

«Net-Worm.Win32.Kido» izplatās datortīklos, izmantojot zināmu ievainojamību MS08-067 «Windows» operētājsistēmās darbstacijām un serveriem. Lai gan šai ievainojamībai tika izlaists labojums jau pagājušā gada beigās, daudzās datorsistēmās tas vēl arvien nav uzstādīts, radot labvēlīgus apstākļus «Net-Worm.Win32.Kido» variantu izplatībai. Tārps arī izplatās, inficējot noņemamos datu nesējus, piemēram, USB portam pieslēdzamās zibatmiņas.

Antivīrusu kompānijas «Kaspersky Lab» antivīrusu datubāzē patlaban jau ir iekļauti aptuveni 150 «Net-Worm.Win32.Kido» varianti. Kompānijas «F-Secure» analītiķi norāda, ka, pat pēc piesardzīgām aplēsēm, pasaulē jau inficēti 3,5 miljoni datoru. Visvairāk «inficētu» IP adrešu ir Ķīnā un Brazīlijā, bet trešajā vietā ir Krievija.

Plašāku tehnisko informāciju par «Net-Worm.Win32.Kido», kā arī īpašu bezmaksas programmu inficēto datoru ārstēšanai, var atrast «Kaspersky» publikācijā «How to fight network worm Net-Worm.Win32.Kido».

Antivīrusu kompānija «Kaspersky Lab» visiem datoru lietotājiem un īpaši datorsistēmu administratoriem iesaka nekavējoties parūpēties par atjauninājuma MS08-067 uzstādīšanu, ja tas vēl nav izdarīts.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv