Latvija konsultēs Moldovu ES lietu koordinācijas jautājumos

Apollo
0 komentāru

27. un 28. jūnijā Moldovas galvaspilsētā Kišiņevā uzturas Latvijas eksperti, kas konsultēs Moldovas valsts pārvaldes un nevalstiskā sektora pārstāvjus par Latvijas pieredzi Eiropas Savienības (ES) integrācijas lietu koordinācijas modeļa izveidē. Par to «Apollo» informēja Ārlietu ministrijas Preses centra un sabiedrisko attiecību departamenta direktors Atis Lots.

Semināru vadīs Latvijas Bankas Juridiskās pārvaldes vadītāja vietnieks un bijušais Eiropas Integrācijas biroja direktors Edvards Kušners un Ārlietu ministrijas ES dalībvalstu un vispārējo politiku nodaļas vadītāja vietniece Jeļena Drozdova.

Šā gada sākumā Ārlietu ministrijas vadībā notika priekšizpētes vizīte Moldovā, lai apzinātu jomas, kurās Moldovai ir vajadzīga Latvijas pieredze un zināšanas. Šis ir pirmais tehniskās palīdzības projekts, ko Latvija īsteno, atsaucoties uz Moldovas izrādīto interesi un nepieciešamību.

Latvijas reformu pieredzes nodošana ir viens no veidiem, kā veicināt demokratizācijas procesu bijušās PSRS teritorijā — Austrumeiropas un Centrālāzijas valstīs, un sekmēt šā reģiona drošību, labklājību un attīstību. 

2004. gada 9. decembrī Eiropas Komisija apstiprināja «ES–Moldovas rīcības plānu» trim gadiem, kas nosaka stratēģiskos sadarbības mērķus starp ES un Moldovu. Rīcības plāna īstenošana būtiski tuvinās Moldovas likumus ES standartiem.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.10.2017
Ienākt apollo.lv