Latvija kvalifikācijas ciklu noslēdz ar uzvaru

Latvijas izlase šodien «Skonto» stadionā aizvadīja pēdējo 2010. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonas otrās apakšgrupas spēli pret Moldovas izlasi un izcīnīja uzvaru ar 3:2.

Latvijas izlase Moldovas futbolistus uzvarēja abās kvalifikācijas cikla spēlēs.

Abu komandu pirmajā spēlē, kas 2008. gada septembrī norisinājās Tiraspolē, Latvijas izlase uzvarēja ar 2:1.

Lai mūsējie spētu ieņemt 2. vietu grupā, bija jāsakrīt vairākiem faktoriem, kas diemžēl nepiepildījās. Pirmkārt vajadzēja sagraut Moldovu, pēc tam cerēt uz Grieķijas zaudējumu Luksemburgai un Šveices uzvaru pār Izraēlu. Skaidrs, ka pirmie divi bija diezgan nereāli, tāpēc spēle «Skonto» stadionā netika gaidīta ar īpaši lielu ažiotāžu. Jāatzīst, ka arī sliktais laiks daudzus līdzjutējus nevilināja uz stadionu.

Rezultātu mačā atklāja viesi. Pirmā puslaika 25. minūtē Georgi Ovsjaņņikovs Moldovu izvirzīja vadībā, gūdams vārtus no soda laukuma vidus. Tie viņam bija pirmie vārti Moldovas valstsvienībā.

Mača 32. minūtē viesu kapteinis savā laukuma pusē Mārim Verpakovskim adreseto piespēli apstādinaja ar roku un mača galvenais arbitrs futbolistam piešķīra sarkano kartiņu. Brīvsitienu izpildīja Andrejs Rubīns, kura sistā bumba skāra vairākus spēlētājus un ielidoja vārtos.

42. minūtē Latvijas valstsvienība izvirzījās vadībā. Pēc Verpakovska piespēles no soda laukuma precīzi sita Rubīns.

Otrajā puslaikā laukuma saimnieki rezultāta starpību palielināja. 76. minutē pēc Andreja Soloņicina piespēles vārtus guva uz maiņu uznākušais Kristaps Grebis. Viesiem spēles izskaņā izdevās gūt otros vārtus, kad precīzs bija Vjačeslavs Sofroni. Atlikušajā laikā nekas nemainījās un Latvijas izlase spēli un kvalifikācijas ciklu noslēdza ar uzvaru.

2010. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonas otrajā apakšgrupā Latvijas futbolisti ierindojās 3. vietā.