Latvija netērē jūlijā saņemto aizdevumu

Apollo
0 komentāru

Latvija vēl nav sākusi tērēt jūlija beigās saņemto otro Eiropas Komisijas (EK) aizdevuma daļu 1,2 miljardu eiro apmērā, aģentūru BNS informēja Valsts kases preses sekretāre Zane Šneidere.

nauda

Foto: LETA

«Valsts kases kontos pašlaik ir Eiropas Komisijas otrais aizdevums un brīvie līdzekļi likviditātes nodrošināšanai nepilni 400 miljoni latu, līdz ar to saņemto EK aizdevumu vēl neesam sākuši tērēt,» teica Šneidere.

Viņa atzina, ka EK aizdevuma otrās daļas izlietojums tiešā veidā būs atkarīgs no valsts budžeta izpildes nākamajos mēnešos.

Latvija pagājušā gada beigās panāca vienošanos ar starptautiskajiem aizdevējiem par 7,5 miljardu eiro aizdevuma saņemšanu — šie līdzekļi galvenokārt paredzēti budžeta deficīta segšanai un banku sektora stabilizācijai.

EK 27. jūlijā piešķīra Latvijai starptautiskā aizdevuma nākamo kārtu — 1,2 miljardus eiro. Latvijas premjerministrs Valdis Dombrovskis iepriekš pavēstījis, ka no EK saņemtais 1,2 miljardu eiro aizdevums tiks tērēts banku sistēmas stabilizācijai, budžeta deficīta segšanai un valsts parāda pārkreditēšanai. Arī Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) apliecinājis gatavību Latvijai piešķirt nākamo aizdevuma daļu — 200 miljonus eiro. Par aizdevuma piešķiršanu Latvijai vēl būs jālemj SVF valdei, kas to plāno darīt tuvāko nedēļu laikā.

Latvija šogad pirmajā ceturksnī no starptautiskā aizdevuma saņēma vienu miljardu eiro, ko aizdeva EK. Savukārt pagājušā gada nogalē apmēram 600 miljonus eiro Latvijai aizdeva SVF.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv