Latvijā pieaudzis bezdarbs

Apollo
100 komentāri

Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā novembrī pieaudzis par 0,2 procentpunktiem, sasniedzot 9,3% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) apkopotie dati.

Latvijā pieaudzis bezdarbs

Foto: Reuters/Scanpix

Novembris ir šogad otrais mēnesis, kad bezdarba līmenis valstī palielinājies. Līdz šim bezdarba pieaugums bija novērots tikai janvārī, kad tas pieauga par 0,4 procentpunktiem un bija 10,9%. Februāri bezdarba līmenis saglabājās 10,9% līmenī, bet no marta līdz septembrim tas ik mēnesi samazinājās līdz 9,1%. Tāds pats tas saglabājās arī oktobrī.

Bezdarbnieku skaits pēdējā mēneša laikā pieaudzis par 2003 cilvēkiem. NVA uzskaitē novembra sākumā bija 89 616 bezdarbnieki, bet novembra beigās - 91 619 bezdarbnieki.

Visstraujāk bezdarba līmenis pieaudzis Kurzemē - par 1,2 procentpunktiem, novembra beigās sasniedzot 11%. Otrs lielākais bezdarba pieaugums reģistrēts Vidzemē. Tur bezdarba līmenis palielinājies par 0,3% procentpunktiem, sasniedzot 11%.

Tomēr lielākais bezdarbnieku skaits nemainīgi saglabājies Latgales reģionā - 18,7%, kur tas iepriekšējā mēnesī pieaudzis par 0,1 procentpunktu. Savukārt zemākais bezdarba līmenis reģistrēts Rīgas reģionā - 6%, un, salīdzinot ar oktobri, tas nav mainījies.

Zemgalē bezdarbs iepriekšējā mēnesī pieaudzis par 0,2 procentpunktiem, sasniedzot 9,4%.

Valsts lielākajās pilsētās bezdarba līmenis novembra beigās bija šāds: Rīgā - 5,6%, Jelgavā - 6,9%, Valmierā - 6,8%, Ventspilī - 8,1%, Liepājā - 12,4%, Jūrmalā - 8%, Daugavpilī - 9,5%, Jēkabpilī - 10,1%, Rēzeknē - 16,4%.

Bezdarbs pieaudzis sešās no minētajām pilsētām, visstraujākais bezdarba pieaugums bijis Liepājā - par trīs procentpunktiem. Tas, visdrīzāk, ir saistīts ar maksātnespējīgās AS «Liepājas metalurga» darbinieku atlaišanu.

Tāpat bezdarbs pieaudzis Ventspilī - par 0,4 procentpunktiem, Daugavpilī un Jēkabpilī - par 0,2 procentpunktiem, kā arī Valmierā un Rēzeknē - par 0,1 procentpunktu.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv