Latvijā ražotās zāles izmēģinās uz Krievijas iedzīvotājiem

Apollo
0 komentāru

Latvijas farmaceitisko preparātu ražotāji nākotnē savus klīniskos zāļu izmēģinājumu veiks Krievijā. Lai turpmāk darbotos austrumu kaimiņa tirgū, jaunās zāles būs nepieciešams izmēģināt uz Krievijas iedzīvotājiem, vēstī laikraksts «Bizness un Baltija».

Latvijā ražotās zāles izmēģinās uz Krievijas iedzīvotājiem

Foto: Evija Trifanova/LETA

Krievija ir galvenais zāļu tirgus Latvijas lielākajām farmācijas firmām  - «Grindekss» uz Krieviju eksportē 60% savas produkcijas, kamēr «Olainfarm» - 50%.

Trešdien Krievijā stājās spēkā jaunais likums, saskaņā ar kuru mainījušās prasības pret zāļu iepakojumu, turpmāk uz tā būs nepieciešams uzrādīt informāciju, kas līdz šim tika iekļauta zāļu lietošanas instrukcijās. Veco zāļu iepakojumi tagad vairs neatbilst likumam.

Likums maina arī jauno importēto zāļu reģistrācijas kārtību. Turpmāk, lai zāles nonāktu aptieku plauktos, to ražotājam būs obligāti jāveic zāļu izmēģināšana uz Krievijas iedzīvotājiem. Tas tiekot darīts iedzīvotāju interesēs, jo ticamus pierādījumus par zāļu drošību varot iegūt vienīgi, ņemot vērā attiecīgās valsts iedzīvotāju īpatnības.

Latvijas zāļu ražotāji norāda, ka Krievijas varas iestāžu jaunie noteikumi radīs papildus izdevumus, taču nekas briesmīgs tas neesot.

Viņi gan neuzskata, ka baltkrievi, poļi vai krievi atšķirtos no latviešiem kā citādi, kā tikai mentalitātes ziņā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

17.10.2017
Ienākt apollo.lv