Latvija revanšējas kaimiņiem

Latvijas basketbola izlase pārbaudes spēlē savā laukumā dramatiskā galotnē ar 81:79 (23:25, 17:20, 17:19, 24:15) pieveica Lietuvas valstsvienību.

Kaspars Kambala

Latvijas izlases basketbolisti otrajā pārbaudes spēlē pret Lietuvas valstsvienību spēja izcīnīt dramatisku uzvaru ar 81:79.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 22 punktiem bija Kristaps Valters, 12 punktus guva Kaspars Kambala, bet desmit - Andris Biedriņš, kamēr viesu rindās ar 20 punktiem izcēlās Lins Kleiza.

Fotogalerija

Pirmā ceturtdaļa aizritēja līdzvērtīgā cīņā, kuras lielāko daļu vadībā ar dažu punktu pārsvaru atradās lietuvieši. Latvijas izlase pirmo reizi vadībā izvirzījās astotajā minūtē pēc precīza Kristapa Janičenoka tālmetiena, kurš panāca 16:15. Vēlāk izdevās iegūt arī četru punktu pārsvaru, taču ceturtdaļas pēdējos sešus punktus guva lietuvieši un uzvarēja to ar 25:23.

Otro ceturtdaļu veiksmīgāk uzsāka Latvijas izlase, kas pēc Biedriņa un Valtera metieniem panāca jau 28:25, taču viesi ātri atspēlējās un līdz pat puslaika izskaņai līderpozīcijas neatdeva.

Trešā trešdaļa sākās līdzvērtīgā spēlē, taču pēc dažām minūtēm iniciatīvu pārņēma viesi, kas pēc izrāviena 7:1 panāca 52:44 savā labā, bet vēl pēc mirkļa ieguva arī 12 punktu pārsvaru. Pateicoties Valtera un Uvja Helmaņa precīziem tālmetieniem, pēdējā minūtē Latvijas izlase tomēr spēja pietuvoties un pirms pēdējās ceturtdaļas rezultāts uz tablo bija 64:57 lietuviešu labā.

Pēdējā ceturtdaļa sākās asā, bezkompromisa cīņā, ar daudzām piezīmēm. Vienā no epizodēm pēc piezīmes pret Kambalu laukumā sākās nelieli asumi, taču spēle varēja turpināties. Kambala realizēja abus soda metienus, panākot mīnus pieci - 62:67. Ceturtdaļas turpinājumā nedaudz veiksmīgāk darbojās Lietuvas izlase, kas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām izvirzījās vadībā ar astoņu punktu pārsvaru - 72:64. Latvijas izlase gan nepadevās un pēc Valtera tālmetiena trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām panāca 69:73, bet vēl mirkli vēlāk Kambala ar āķa metienu panāca 71:73. Lietuvieši nākamajā uzbrukumā spēja tikt tikai pie viena punkta, bet Latvijas izlase pēc Kambalas pieciem gūtiem punktiem pēc kārtas un Valtera precīza metiena no groza apakšas panāca jau 78:75 savā labā.

Pēdējā minūtē laukumā risinājās nervoza cīņa ar vairākām kļūdām, bet 12 sekundes pirms finālsvilpes Artūrs Štālbergs ar diviem precīziem soda metieniem palielināja Latvijas izlases pārsvaru līdz 80:75. Sešas sekundes pirms ceturtdaļas beigām Lins Kleiza realizēja ļoti grūtu tālmetienu, ļaujot pietuvoties viesiem līdz 78:80. Lietuvieši uzreiz pārkāpa noteikumus un Kristaps Janičenoks 4,6 sekundes pirms pamatlaika beigām guva vienu punktu, panākot 81:78. Nakamajā uzbrukumā sodus jau meta Kleiza, kurš realizēja tikai vienu soda metienu, bet pēdējie divi lietuviešu izpildītie sodi bija neprecīzi un Latvijas izlase svinēja dramatisku uzvaru ar 81:79.

LETA jau ziņoja, ka trešdien abas komandas tikās Lietuvas pilsētā Kauņā, un šajā mačā ar rezultātu 77:75 pagarinājumā pārāki izrādījās mājinieki.

Savukārt pagājušajā nedēļā Latvijas izlase savā laukumā aizvadīja divas pārbaudes spēles ar Zviedrijas valstsvienību, abos mačos svinot pārliecinošas uzvaras - 89:67 un 92:69.

Šīsdienas spēlē savainojumu dēļ nepiedalījās Gatis Jahovičs, Ernests Kalve un Sandis Valters, bet izlases rindās atgriezās Štālbergs, kurš uz pārbaudes maču Lietuvā nedevās paaugstinātas organisma temperatūras dēļ.

Gatavojoties Eiropas čempionātam, Latvijas izlase aizvadīs vēl vairākas pārbaudes spēles. Laikā no 19. līdz 21.augustam Latvijas basketbolisti piedalīsies starptautiskā turnīrā Grieķijā, bet no 26. līdz 30.augustam Latvijas izlasei paredzēts "Efes Pilsen" pasaules kausa turnīrs Turcijā, kurā piedalīsies sešas komandas. Latviešu pretinieces B grupā būs Lielbritānijas un Maķedonijas izlases. Pārbaudes cikla noslēgumā Latvijas izlase 3.septembrī Rīgā tiksies ar kādu Eiropas klubu, kas pagaidām vēl nav zināms.

Jau ziņots, ka Eiropas čempionātā, kas no 7. līdz 20.septembrim norisināsies Polijā, Latvijas izlase spēlēs vienā apakšgrupā ar Krievijas un Vācijas valstsvienībām, kā arī papildu kvalifikācijas turnīra uzvarētājiem.