Latvijā sāk atgriezties pirmie pavasara gājputni

Apollo
0 komentāru

Latvijā sāk atgriezties pirmie pavasara gājputni, liecina putnu vērotāja Kaspara Funta mājaslapā publicētā informācija.

Pirmdien, 2. martā, Saldus rajona Remtes ezera niedrāja redzēts lielais dumpis, kas ir agrs šīs sugas pavasara novērojums. Liepājas ezerā iepretī Vītiņu pļavām redzēta arī Sāmsalas pīle, kas ir atkārtots agrākais šīs sugas novērojums Latvijā. Turpat redzētas vismaz 42 meža zosis un vismaz 25 lauka cīruļi un 38 ķīvītes migrācijā.

Otrdien, 3. martā, Ēdoles pagastā Kuldīgas rajonā Ventspils–Kuldīgas šosejai pārlidojusi dzērve, kas ir agrs šīs sugas novērojums pavasarī.

Kopš 1. marta putnu novērojumu reģistrācija pārtraukta mājaslapā www.putni.lv.

«Uzzinot šo informāciju par putnu novērojumu reģistrācijas pārtraukšanu, daudzi putnu vērotāji bija ļoti sarūgtināti. Bija tāda sajūta, it kā kāds būtu nomiris, jo visi aktīvie putnu vērotāji mājaslapā ieskatījās vairākas reizes dienā un aktīvi sekoja līdzi neparastākajiem putnu novērojumiem. Tā kā man jau vairākus gadus bija šī mājaslapa, pieņēmu lēmumu uzņemties apkopot informāciju par aktuālākajiem putnu sugu novērojumiem. Apzinos, ka esmu uzņēmies lielu atbildību, taču putnu vērotājiem šāda informācijas apmaiņa ir nepieciešama,» stāstīja Funts.

Putnu vērotāji un ornitologi aicināti iesūtīt informāciju par retiem un netipiskiem putnu sugu un pasugu novērojumiem, kā arī fotoattēlus publicēšanai šajā vietnē uz e-pastu funtaputni@gmail.com, savukārt ar iesūtītajiem novērojumiem var iepazīties mājaslapā http://kasparsfunts.googlepages.com/kasparsfunts.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

19.11.2017
Ienākt apollo.lv