Latvijā septembrī septītais straujākais mazumtirdzniecības apjoma kāpums ES

Apollo
6 komentāri

Mazumtirdzniecības apjoms Latvijā šā gada septembrī, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi, palielinājās par 2,1%, kas ir septītais straujākais kāpums no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, par kurām pieejama informācija, liecina ES statistikas biroja «Eurostat» jaunākie dati.

Latvijā septembrī septītais straujākais mazumtirdzniecības apjoma kāpums ES

Foto: Apollo

Lielākais mazumtirdzniecības apjoma pieaugums septembrī gada salīdzinājumā reģistrēts Luksemburgā - par 19,9%, Polijā - par 6,5% un Bulgārijā - par 6,2%.

Savukārt lielākais mazumtirdzniecības samazinājums fiksēts Slovēnijā - par 6%, Beļģijā - par 2,8% un Portugālē - par 2,2%.

Tāpat kā Latvijā mazumtirdzniecība par 2,1% pieauga arī Lielbritānijā.

Tikmēr Igaunijā mazumtirdzniecības apjoms septembrī palielinājies par 0,2%, bet Lietuvā - par 3,9%.

No visām dalībvalstīm, par kurām pieejama informācija, mazumtirdzniecības apjoms septembrī pieauga 15 valstīs un samazinājās septiņās.

Visās ES valstīs mazumtirdzniecības apgrozījums septembrī, salīdzinot ar 2012.gada attiecīgo mēnesi, palielinājās par 0,8%, bet eirozonā - par 0,3%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi mazumtirdzniecības apgrozījums ES septembrī samazinājās par 0,3%, bet eirozonā - par 0,6%.

Mazumtirdzniecība mēneša laikā samazinājās 13 valstīs, palielinājās septiņās, bet saglabājās nemainīga Latvijā un Francijā.

Straujākais mazumtirdzniecības apjoma kāpums mēneša salīdzinājumā septembrī reģistrēts Luksemburgā - par 3,1%, un Polijā - par 1,6%.

Savukārt lielākais samazinājums reģistrēts Portugālē - par 6,2%, Slovēnijā - par 4% un Spānijā - par 2,5%.

Savukārt Igaunijā un Lietuvā reģistrēts mazumtirdzniecības apjoma samazinājums par attiecīgi 0,9% un 0,5%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

18.11.2017
Ienākt apollo.lv