Latvija spēles galotnē zaudē Krievijai

Šodien Eiropas vīriešu basketbola čempionāta B apakšgrupas spēlē savā starpā tikās Latvijas un Krievijas izlases, un uzvaru ar rezultātu 81:68 izcīnīja Krievijas basketbolisti.

Zaudējums jāaizmirst un jāgatavojas nākamajai spēlei.

Pirmās ceturtdaļas vidū krievi ieguva četru punktu pārsvaru - 14:10. Pēc diviem Sergeja Bikova tālmetieniem 20:13 par labu krieviem. Bikovs nedaudz vēlāk iemet vēl vienu trejaci un jau +10 - 23:13. Ceturtdaļas turpinājumā izdodas pieraut un pēc desmit spēlētām minūtēm 28:21 Krievijas labā.

Otrās ceturtdaļas vidū 30:24 krieviem, Kristaps Janičenoks iemet trīs punktus un jau 30:27. Turpinājumā izdodas nospelēt sekmīgi un pēc pirmā puslaika tikai 39:36 par labu krieviem.

Spēles 3.ceturtdaļa iesākas bez lielām cerībām - krievi turpina sekmīgi uzbrukt, bet mums uzbrukumā nesekmējas. Pēc spēlētām trīs minūtēm Latvijai ir -9 un tā vien šķiet, ka krievus apstādināt neizdosies. Kad jāspēlē 3.ceturtdaļā 3 minūtes, mums tikai -5 (54:49), bet izskaņā Krievija paliena starpību līdz +6 (58:52) un tā arī noslēdzas 3.ceturtdaļa.

Pēdējās desmit minūtes iesākās ar Krievijas atrāvienu - 63:52, bet Latvijas basketbolistu spiediens uzbrukumā lika krieviem pārkāpt regulāri noteikumus un pēc brīža jau 63:57. Pēc Kaspara Kambalas diviem precīziem sodiem 65:61, bet pēc mirkļa Kambala liek Sokolovam saņemt piekto piezīmi un divi realizēti sodi pietuvina pie 65:63.

Kā vēlāk izrādījās, šis arī bija beigu sākums, diemžēl nelaimīgs mums. Sasteigti metieni uzbrukumā, kļūdas un Krievijas izlases precīzi tālmetieni izgaisināja Latvijas cerības uz uzvaru čempionāta pirmajā spēlē. 81:68 - zaudējums pret Krieviju.

Latvijas izlasē ar 22 punktiem rezultatīvākais bija Kaspars Kambala, bet Krievijas komandā Kellijs Makārtijs guva 24 punktus.