Latvija zaudē Sanktpēterburgā

Latvijas futbola valstsvienība sestdien piedzīvoja zaudējumu 2006. gada Pasaules kausa izcīņas atlases turnīra spēlē, viesos Sanktpēterburgā ar 0 pret 2 zaudējot Krievijai.

::: On-line: Latvija pret Krieviju 0:2

Pēc spēles pirmā puslaika rezultāts palika neatklāts.

Spēles otrajā puslaikā abus vārtus Latvijas izlase zaudēja neuzmanīgi nospēlējot aizsardzībā.

Vispirms spēles 57. minūtē Latvijas izlases aizsargi nogulēja krievu izrāvienu, kur ar bumbu vārtu priekšā izskrēja Aršavins. Pirmo sitienu Piedels lieliski atvairīja, taču ar kājām atsisto bumbu Aršavins paspēja uztvert un iesist tukšos vārtos — 1 pret 0 Krievijas izlases labā.

77. minūtē Bistrovs izrāvās vienatnē pret vārtiem. Piedels izgājienā līdz bumbai neaizsniedzās, taču aizķēra Bistrova kājas un viņu nogāza. Piedels saņēma brīdinājumu. 11 m soda sitienu realizēja Loskovs, ieraidot bumbu zem vārtu pārlikņa — 2 pret 0 Krievijas izlases labā.

Mača sākumā nevienai no komandām pārsvars nebija, taču pirmā puslaika vidū nelielu pārsvaru ieguva Krievija. 20. minutē bīstami centrēja Jurijs Keržakovs, bet neviens no Krievijas izlases spēlētājiem nebija Latvijas vārtu priekšā. Pēc minūtes Latvijas soda laukumā Keržakovam radās labā izdevība, taču labi aizsardzībā nospēlēja Igors Stepanovs.

25. minūtē pirmais labais moments padevās Latvijas izlasei. Netālu no soda laukuma tika kavēts Andrejs Prohorenkovs, bet pēc Jura Laizāna soda sitiena bumbu viegli tvēra Krievijas vārtsargs Igors Akinfejevs.

Pirmā puslaika beigās jau bīstamāki bija Krievijas uzbrukumi. Divas reizes rupji noteikumus pārkāpa Dzintars Zirnis un Aleksandrs Isakovs, kuri saņēma dzeltenās kartiņas.

Pirmajā puslaikā rezultāts nemainījās, bet otro puslaiku ar bīstamākiem uzbrukumiem iesāka Latvijas izlase. 51. minūtē pēc Prohorenkova centrējuma Verpakovskis aizsniedzās ar galvu pēc bumbas, taču pēc viņa piespēles Krievijas vārtu priekšā nebija neviens Latvijas futbolists.

57. minūtē pēc labas piespēles Aršavins izgāja viens pret Latvijas vārtsargu Andreju Piedelu, kurš viņa sitienu atvairīja. Bumba atlēca pie tā paša Aršavina, kurš bumbu raidīja jau tukšos Latvijas vārtos.

Pēc 20 minūtēm Latvijas soda laukumā Vladimiru Bistrovu neatļauti kavēja Piedels, kurš saņēma dzelteno kartiņu, bet tiesnesis piešķīra 11 metrus soda sitienu Krievijas labā. To pārliecinoši realizēja Dmitrijs Loskovs, panākot 2:0 Krievijas labā.

Mača kompensācijas laikā laba izdevība bija Verpakovskism, taču viņa sitienu atvairīja Akinfejevs.

Ar desmit izcīnītajiem punktiem septiņās spēlēs Latvijas izlase 2006. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonas trešajā grupā ieņem ceturto vietu. Līderi ar 14 punktiem ir Portugāles futbolisti. Otrajā vietā atrodas slovāki, kuru kontā arī ir 14 punkti, bet trešā arī ar 14 punktiem ir Krievija.

Igaunijas izlases kontā ir astoņi punkti un piektā pozīcija, bet Lihtenšteina izcīnījusi četrus punktus un ieņem sesto vietu. Grupas pastarītei Luksemburgai septiņās aizvadītajās spēlēs pie punktiem tikt nav izdevies.