Latvija zaudēs vienu eiroparlamentārieša vietu

Apollo
26 komentāri

 Lai nodrošinātu atbilstību Lisabonas līguma noteiktajam deputātu skaita ierobežojumam līdz 751 un garantētu vietas arī Horvātijas deputātiem, Eiropas Parlaments (EP) trešdien pieņēma ierosinājumu par vietu sadalījuma maiņu pēc 2014. gada, kas paredz 12 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, tostarp arī Latvijai, pēc nākamajām EP vēlēšanām zaudēt vienu deputāta vietu, un nevienai dalībvalstij deputātu skaitu nepalielināt.

Latvija zaudēs vienu eiroparlamentārieša vietu

Foto:AFP/Scanpix

Priekšlikums nosūtīs valstu un valdību vadītājiem Eiropadomē, kam tas vienprātīgi jāapstiprina, informē EP

Parlamentā pašlaik ir 754 deputāti. Kad ES pievienosies Horvātija, tā būs tiesīga ieņemt 12 vietas, tādējādi Parlamentā būs 766 deputāti. Lisabonas līgums deputātu skaitu ierobežo līdz 751, tāpēc nākamā gada vēlēšanās deputātu skaits ir jāsamazina par 15 deputātiem.

Vietas 2014.-2019. gada sasaukumā «nevajadzētu sadalīt patvaļīgi, bet gan, pamatojoties uz objektīviem kritērijiem un pragmatiski», teikts rezolūcijā, ko EP šodien pieņēma ar 536 balsīm par, 111 pret - pret un 44 - atturoties. Jāņem vērā demogrāfiskās izmaiņas, tomēr arī jānodrošina, lai «zaudējumi nav lielāki kā viena vieta dalībvalstij », piebilsts rezolūcijā.

Pēc ierosinātā risinājuma 12 dalībvalstis - Austrija, Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Čehija, Grieķija, Ungārija, Īrija, Latvija, Lietuva, Portugāle un Rumānija - zaudē katra vienu vietu, savukārt Vācija zaudēs trīs vietas, jo Lisabonas līgumā noteiktais maksimālais deputātu skaits vienai dalībvalstij ir 96, bet Vācijai pašlaik ir 99 deputāti.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.11.2017
Ienākt apollo.lv