Latvijai draud priežu mežu izzušana

Apollo
0 komentāru

Lielbritānijas vēstniecības pilnvarotais lietvedis Dr. Entonijs Stoukss pasniedza vides ministram Raimondam Vējonim (ZZS) karti, kurā atspoguļots, kāda varētu izskatīties pasaule, ja netiks ierobežotas klimata pārmaiņas un globālā temperatūra pieaugs par četriem grādiem pēc Celsija, portāls «Apollo» uzzināja Vides ministrijā.

Latvijai draud priežu mežu izzušana

Foto: www.actoncopenhagen.decc.gov.uk

«Ir zinātniski pierādīts, ka, emisijām paliekot esošā līmenī, temperatūra pasaulē pieaugs, kas savukārt neatgriezeniski mainīs visu pasaules iedzīvotāju dzīvi,» uzsver vides ministrs. «Latvijai klimata pārmaiņas draud ar ūdens līmeņa paaugstināšanos Baltijas jūrā, kā rezultātā varētu applūst piekrastes teritorijas. Kļūstot siltākam, pie mums izzustu, piemēram, priežu meži, mainītos lauksaimniecības paradumi.»

«Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi panākt, lai temperatūra nepaaugstinātos vairāk kā par diviem grādiem pēc Celsija,» norāda Vējonis. «Ļoti nozīmīga cīņā ar klimata pārmaiņām būs globālā vienošanās, ko valstu vadītāji pieņems Kopenhāgenas konferencē.»

Dr.Entonijs Stoukss arī uzsver Kopenhāgenas konferences nozīmi un piebilst, ka ikviens var palīdzēt novērst klimata pārmaiņas pasaulē, saimniekojot videi draudzīgi un pēc iespējas mazāk lieki patērējot enerģiju. «Latvija jau daudz ko paveikusi, lai mazinātu klimata pārmaiņu ietekmi,» norāda Stoukss. «Piemēram, siltināšanas projekti, kas uzsākti gan privātmājās, gan pašvaldības ēkās, palīdz veicināt energoefektivitāti un samazina enerģijas patēriņu.»

Klimata pārmaiņu karte tapusi, izmantojot Apvienotās Karalistes Meteoroloģiskā biroja Hedlija centra modeļu scenārijus, balstoties uz vidējo vērtību, kas aprēķināta no 23 modeļiem. Karte aplūkojama Interneta vietnē: www.actoncopenhagen.decc.gov.uk/content/en/embeds/flash/4-degrees-large-map-final

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

23.10.2017
Ienākt apollo.lv