Latvijai ir tikai grūtības? Optimismam neesot pamata

Apollo
0 komentāru

Valsts prezidents Valdis Zatlers trešdien sacīja, ka, salīdzinot situāciju Latvijā pagājušajā gadā ar šo gadu, krīze ir pārvarēta, Latvijai šobrīd ir grūtības. «Apollo» nolēma noskaidrot kāds ir vispārējais cilvēku noskaņojums Latvijā. Vai tiešām cilvēki ir cerību pilni, ka pavisam drīz situācija valstī stabilizēsies un būs labāki laiki?

Latvijai ir tikai grūtības? Optimismam neesot pamata

Foto: Gatis Diedziņš/LETA

Sociologs Tālis Tīsenkopfs portālam «Apollo» sacīja, ka «daži tirdzniecības apgrozības rādītāji liecina, ka krīze nemaz nav tik dziļa», tomēr viņš uzskata, ka situācija valstī ir sarežģītāka nekā tas bija deviņdesmitajos gados.

Viņš norāda, ka arvien spilgtāk ir saredzama plaisa starp turīgajiem un mazturīgajiem iedzīvotājiem. «Pietiekami turīgie krīzi tā īsti nemaz nejūt,» atzīmēja sociologs un piebilda, ka tāpat jau mašīnas pa ielām brauc un brauks.

Pēc Tīsenkopfa domām, emocionāli šis ir vissmagākais laiks tiem, kam nav darba. «Tiem, kam ir darbs, tie izdzīvos, pirks un brauks». Jādomā, ko darīt ar tiem, kuriem darba nav. «Valsts kontrole savā atzinumā norāda, ka deviņdesmitajos bez darba bija 100 000 Latvijas iedzīvotāju, tagad ir divtik vairāk. Vienas darba vietas nodrošināšana izmaksājot aptuveni 20 000 latu...» Tas ir ilgstošs un sarežģīts posms visai Latvijas sabiedrībai, sacīja Tīsenkopfs un piebilda, ka «optimismam šobrīd nav pamata».

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

25.11.2017
Ienākt apollo.lv