Latvijai mazpārliecinoša uzvara pār Lihtenšteinu

2006. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē Latvijas futbola izlase trešdien ar 1:0 (1:0) savā laukumā uzvarēja Lihtenšteinas valstsvienību. Vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva Imants Bleidelis.

Pēc šā panākuma Latvijas izlase ar 13 izcīnītajiem punktiem astoņās spēlēs 2006. gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas zonas trešajā grupā pakāpās uz ceturto vietu.

Mača sākumā nedaudz labāk darbojās Lihtenšteinas futbolisti, kas sestajā minūtē ieguva tiesības izpildīt soda sitienu no 17 metru attāluma, taču Tomasa Beka izpildītais soda sitiens nebija precīzs. Beks bīstami sita arī spēles 11. minūtē, tomēr bumba lidoja pāri Andreja Piedela sargātajiem vārtiem.

Pirmā puslaika 17. minūtē pēc saspēles ar Andreju Rubinu pa kreiso malu pretinieku soda laukumā ar bumbu ieskrēja Māris Verpakovskis, kas to precīzi adresēja Imantam Bleidelim — Latvijas izlases pussargs nekļūdījās, panākot 1:0.

Pirmā puslaika turpinājumā laukumā labāk jau izskatījās Latvijas valstsvienība. Viesiem izdevās radīt tikai vienu bīstamu momentu, taču puslaika 23. minūtē no 25 metriem izpildīto stūra sitienu Piedels atvairīja.

Lieliska izdevība panākt 2:0 puslaika 31. minūtē bija Andrejam Prohorenkovam, kas pēc labas Jura Laizāna piespēles izgāja vienatnē pret Lihtenšteinas izlases vārtsargu Peteru Jeli, taču vārtus gūt nespēja.

Spēles 37. minūtē Laizāns izpildīja bīstamu soda sitienu, taču Jele bumbu atvairīja. Savukārt vēl pēc trim minūtēm atkal pa kreiso pusi Verpakovskis ieskrēja pretinieku soda laukumā, kur apspēlēja trīs aizsargus, tomēr sitiens uzbrucējam neizdevās.

Otrā puslaika pirmajās minūtēs labāk darbojās Latvijas valstsvienības futbolisti, taču palielināt pārsvaru neizdevās ne Prohorenkovam, ne Verpakovskim.

Mača turpinājumā jau bīstamāk uzbruka Lihtenšteinas izlase, tomēr vārtsargu Piedelu pārspēt neizdevās. Labāko iespēju izlīdzināt rezultātu mača 86. minūtē neizmantoja Mario Friks, kas no deviņu metru attāluma nespēja raidīt bumbu Latvijas valstsvienības vārtos. Pēc četrām minūtēm Laizāns varēja mājinieku pārsvaru dubultot, taču kārtējo reizi lielisku sniegumu demonstrēja Lihtenšteinas izlases vārtsargs Jele.

«Galvenais, ka šodien uzvarējām,» pēc spēles atzina Latvijas izlases galvenais treneris Jurijs Andrejevs. «Šī bija ļoti grūta spēle — nav emociju pēc mača Sanktpēterburgā [ar Krievijas valstsvienību], bet bez emocijām augstā līmenī spēlēt nevar.»

Andrejevs pēc spēles nevēlējās norādīt vai vērtēt, kura no komandām laukumā bija labāka, vēlreiz atkārtojot, ka galvenais ir izcīnītā uzvara. «Grūti aizvadīt divas spēles īsā laika periodā pēc kārtas. Grūti ne fiziski, bet — psiholoģiski,» piebilda Latvijas valstsvienības galvenais treneris.

Savukārt Lihtenšteinas izlases galvenais treneris, kuru otrā puslaika vidū par spēles gaitas kritizēšanu mača tiesnesis lūdza atstāt rezervistu soliņu, bija gandarīts par savas valstsvienības spēli. Treneris atzina, ka viņa komanda ar parādīto sniegumu var būt lepna, jo daļa izlases futbolistu nav pat profesionāļi.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs 17. augustā, kad savā laukumā uzņems Krievijas valstsvienību, kam pirms četrām dienām viesos zaudēja ar 0:2.

Latvijas izlases sastāvs: Andrejs Piedels, Igors Stepanovs, Māris Smirnovs, Vladimirs Žavoronkovs, Igors Korobļovs, Imants Bleidelis, Vitālijs Astafjevs, Juris Laizāns, Andrejs Rubins, Māris Verpakovskis, Andrejs Prohorenkovs (Vits Rimkus, 59. min.).