Latvijai pirmais satelīts Attēlu galerija

Apollo
0 komentāru

31. augustā Irbenē notika Latvijas pirmā satelīta «Venta–1» prezentācijas pasākums, kura laikā klausītāji varēja klātienē aplūkot pavadoni «Venta-1», gūt plašāku priekšstatu par tā izveides procesu, kā arī iegūt jaunāko informāciju par satelīta izstrādi, portālu «Apollo» informēja Ventspils Augsto tehnoloģiju parka (VATP) Projektu vadītāja Ieva Stumpe.

Latvijai pirmais satelīts 3 attēli Atvērt

Publicitātes foto

Pavadoņa «Venta-1» mērķis būs saņemt kuģu raidītos radiosignālus, kas ļaus noteikt to identitāti, atrašanās vietu, kustības virzienu un ātrumu. Automātiskās identifikācijas sistēmas (AIS) signāli tiek automātiski noraidīti no katra kuģa un līdz šim tika lietoti no apkārtēji esošiem kuģiem navigācijai tuvā attālumā, piemēram sadursmes novēršanai sliktas redzamības apstākļos.

Otrs satelīta uzdevums ir veikt jaunu kosmosa tehnoloģiju testēšanu orbītā. Sadarbībā ar zviedru kosmosa tehnoloģiju firmu AAC Microtec un tās partneriem ASV uz Ventas 1 tiks uzstādīts tā saucamais «plug and play» (PnP) tehnoloģiju modulis, kura sastāvā ietilpst jauna veida elektriskās enerģijas stabilizēšanas iekārta, elektronu lauka mērīšanas sensors un miniaturizēta sistēma datu pārraidīšanai lietojot amerikāņu NASA sistēmu TDRS.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

20.11.2017
Ienākt apollo.lv