Latvijai smaga sakāve pret Maķedoniju

Latvijas valstsvienības basketbolisti šovakar «Efes Pilsen» pasaules kausa izcīņas otrajā apakšgrupas spēlē ar 74:95 zaudēja Maķedonijas izlasei.

Andris Biedriņš

Latvijas izlases basketbolisti otrajā spēlē «Efes Pilsen» kausa izcīņā piedzīvoja bezierunu zaudējumu Maķedonijas valstsvienībai.

Latvijas izlases labā 16 punktus guva Andris Biedriņš, kurš izcīnīja arī 11 atlēkušās bumbas, 13 punktus sakrāja Kaspars Kambala, bet ar deviņiem punktiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Armands Škēle. Maķedonijas komandā 14 punktus guva Vojdans Stojanovskis, bet pa 13 punktiem sakrāja Riste Stefanovs un Darjus Vašingtons.

Spēles sākuma Latvijas izlasei bija katastrofāls, jo jau pēc pirmajām trim minūtēm tablo vēstīja 0:10. Turpinājumā latviešiem izdevās rezultāta starpību sadeldēt līdz trim punktiem (9:12), taču pirmās ceturtdaļas beigas atkal labāk aizvadīja Maķedonijas basketbolisti un Latvijas izlasei pēc pirmajām desmit minūtēm bija -13 (15:28).

Otrās ceturtdaļas sākumā rezultāta starpība būtiski nemainījās, bet sestajā minūtē Latvijas valstsvienība nonāca zaudētājos jau ar 21 punkta starpību (23:44). Līdz lielajam pārtraukumam latviešiem lauzt cīņas gaitu neizdevās un pirmais puslaiks beidzās ar ievērojamu maķedoniešu pārsvaru (35:48).

Trešajā ceturtdaļā, atšķirībā no iepriekšējās spēles pret Lielbritāniju, latviešiem neizdevās panākt lūzumu. Vēl jo vairāk, ceturtdaļas vidū Latvijas valstsvienībai bija jau -25 (42:67), bet pirms pēdējās ceturtdaļas mūsu komandai bija 20 punktu deficīts (53:73). Arī pēdējās desmit minūtēs latviešiem neizdevās neko mainīt spēles ritējumā un Latvijas izlase piedzīvoja smagu zaudējumu.

Jāpiebilst, ka maķedonieši šajā mačā realizēja 16 no 30 trīspunktu metieniem un iemeta 13 no 15 soda metieniem.

Atgādinām, ka vakar Latvijas izlase ar 86:84 pēdējās sekundēs izrāva uzvaru pār Lielbritāniju, lai gan pēc pirmā puslaika latviešiem bija -12 (40:52).

Tas, par kuru vietu Latvijas valstsvienība spēlēs, izšķirsies Lielbitānijas un Maķedonijas izlašu spēlē, kura notiks piektdien.