Latvijai trešajā ceturksnī otra straujākā ekonomikas izaugsme ES

Apollo
64 komentāri

Latvijas ekonomika šā gada trešajā ceturksnī gan gada, gan ceturkšņa salīdzinājumā uzrādījusi otro straujāko pieaugumu no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm, par kurām pieejama informācija, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas biroja «Eurostat» sākotnējie dati.

Latvijai trešajā ceturksnī otra straujākā ekonomikas izaugsme ES

Foto: Ieva Lūka/LETA

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 3,9%.

Straujākā ekonomiskā izaugsme gada salīdzinājumā reģistrēta Rumānijā - par 4,1%, Latvijā, kā arī Lietuvā - par 2,2%.

Savukārt lielākais kritums gada griezumā trešajā ceturksnī reģistrēts Kiprā - par 5,7%, Itālijā - par 1,9% un Čehijā - par 1,6%.

Igaunijas ekonomika trešajā ceturksnī palielinājās par 0,6%, kas ir ceturtais mazākais pieaugums no visām valstīm.

Saskaņā ar sākotnējām aplēsēm ES ekonomika šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo laika periodu, palielinājās par 0,1%, bet eirozonā reģistrēts kritums 0,4% apmērā.

Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni ES IKP trešajā ceturksnī pieauga par 0,2%, bet eirozonā reģistrēts pieaugums par 0,1%.

Latvijas ekonomika ceturkšņa salīdzinājumā pieaugusi par 1,2%, kas ir otrs straujākais kāpums aiz Rumānijas, kur reģistrēta izaugsme 1,6% apmērā.

Rumānijai un Latvijai seko Ungārija un Lielbritānija ar 0,8% pieaugumu, kā arī Polija un Bulgārija ar 0,6% kāpumu.

Igaunijas IKP ceturksnī audzis par 0,4%, kas ir septītais straujākais pieaugums, bet Lietuvas ekonomiskā izaugsme bijusi lēnākā ES - 0,1%.

Tikmēr kritums ceturkšņa salīdzinājumā trešajā ceturksnī reģistrēts Kiprā - par 0,8%, Čehijā - par 0,5%, kā arī Itālijā un Francijā - par 0,1%.

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

13.12.2017
Ienākt apollo.lv