Latvijas alpīnisti uzkāpuši vienā no pasaules skaistākajām virsotnēm  Attēlu galerija

Apollo
8 komentāri

Divi Latvijas alpīnisti, Kristaps un Kristīne Liepiņi, turpinot savu otro ekspedīciju Dienvidamerikā, uzkāpuši vienā no pasaules skaistākajām virsotnēm - 5947 metrus augstajā Alpamaijo.

Latvijas alpīnisti uzkāpuši vienā no pasaules skaistākajām virsotnēm  3 attēli Atvērt

Foto: Kristaps Liepiņš

Šī Cordillera Blanca kalnu virsotne Peru, līdzīgi kā Materhorns Šveices Alpos un Ama Dablam virsotne Nepālas Himalajos, ir iekļauta neskaitāmos kalnos kāpēju, ceļotāju un fotogrāfu pasaules visskaistāko kalnu virsotņu Top10, kuros arī daudzkārt nominēta tieši kā «visskaistākā».

Kristaps Liepiņš stāsta, ka uz Alpamaijo virsotni neved neviens viegls ceļš. Tiem, kas vēlas šajā kalnā uzkāpt, jārēķinās ar vairāku dienu pārgājienu nokļūstot kalna pakājē, bīstama ledāja un kalnu pārejas šķērsošanu un tam sekojošu kāpienu pa ledus sienu, kuras stāvums vietām sasniedz vairāk kā 70 grādus. Kāpējiem jābūt gataviem arī uz pamatīgu aukstumu un vēju. Interesanti arī tas, ka ne katru gadu pati Alpamaijo virsotnē ir sasniedzama - reizēm pēdējie 20 metri, dēļ milzu sniega pārkares («snow mushroom»), kuru izveido spēcīgās Kordiljeru kalnu sniega vētras, ir pārāk bīstami kāpējiem. 

Abi Latvijas kalnos kāpēji Alpamaijo virsotni, kāpjot pa «French Direct» ceļu, sasniedza 5. jūlijā plkst. 5:30, agri no rīta, īsu brīdi pirms saullēkta. Ekspedīcija turpinās, interesenti var sekot līdzi tās gaitai Kristapa un Kristīnes Liepiņu sociālo tīklu kontos Facebook, Instagram un Twitter.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

21.11.2017
Ienākt apollo.lv