Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības atklātā vēstule

Apollo
38 komentāri

Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības atklātā vēstule Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim:

Latvijas Apvienotās policistu arodbiedrības atklātā vēstule

Foto: Arturs Kārkliņš/LETA

Krīzes apstākļos Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas pakļautības iestādēm (Valsts policistiem un Ugunsdzēsējiem) atalgojums tika samazināts vidēji par 50-55% un, viņiem tika atņemta lielākā daļa no sociālajām garantijām. 2013.gadā atalgojums gan tika palielināts par aptuveni 10%, taču, tas joprojām ne tuvu nav atgriezts pirmskrīzes līmenī.

Patreizējais atalgojums nav konkurētspējīgs un ir par iemeslu kvalificēto kadru aiziešanai no dienesta. Kadru mainība ir kļuvusi nekontrolējama, kā arī joprojām katastrofāls ir kadru nekomplekts. Ja šai problēmai netiks pievērsta pietiekama uzmanība, tad jau tuvākajā laikā tā var kļūt par draudu Valsts iekšējai drošībai un kārtībai, ko izjutīs katrs no iedzīvotājiem.

Tam, pie kādām grūti novēršamām vai pat traģiskām sekām gadījuma rakstura cilvēku nonākšana dienestā var novest, par nožēlu pēdējo gadu laikā sabiedrība periodiski ir bijusi lieciniece. Diemžēl valdība un atbildīgās valsts amatpersonas nav vēlējusies savlaicīgi ieklausīties arodbiedrības līdz šim izteiktos brīdinājumos un prognozēs par šādu policista mundierim kaunpilnu notikumu attīstības scenāriju riskiem. Vai līdzšinējā rūgtā pieredze un upuri vēl nav pietiekami, lai spertu noteiktus un izšķirošus soļus jau šai pašā mirklī?!

Ņemot vērā to, ka valdošā koalīcija, pēc presē izskanējušās informācijas uzskata, ka ekonomisko krīzi Latvija ir veiksmīgi pārvarējusi, pieprasām, nekavējoties uzsākt sociālo dialogu par Valsts policijas, cietumsargu un ugunsdzēsēju atalgoju

Ziņo redaktoram par kļūdu!Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Laika ziņas

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv