Latvijas Astrologu asociācija aicina nemaldināt izglītības jautājumos

Apollo
8 komentāri

Latvijas astrologu asociācijas (LASTRA) pavasara kopsapulcē tika spriests par nekorektu informāciju un maldināšanu attiecībā uz astroloģiskās izglītības jautājumiem Latvijā. Astroloģiskā izglītība ir interešu, neformālā izglītība un tajā nav iespējams iegūt ne bakalaura, ne maģistra, ne doktora grādu, kā to piedāvā atsevišķas astroloģijas skolas.

Latvijas Astrologu asociācija aicina nemaldināt izglītības jautājumos

Foto: AFP/Scanpix

Augstākās izglītības informācijas centrā publicētajā Latvijas akreditēto augstskolu un koledžu sarakstā nav nevienas astroloģijas skolas (http://www.aiknc.lv/lv/list.php). Tāpat arī astroloģijas programmas nav akreditēto studiju programmu sarakstā (http://www.aiknc.lv/lv/search.php). Līdz ar to mēģinājumi piedāvāt cilvēkiem bakalaura, maģistra vai doktora grāda iegūšanu astroloģijā ir maldinoši, tostarp arī ārvalstu mācību iestāžu filiālēs - ja tās darbojas Latvijā, tās tiek pakļautas Latvijas likumdošanai.

Arī pasaulē astroloģija nav pieskaitāma pie akadēmiskās izglītības. Ja arī būtu citādāk, tad - jebkurā gadījumā, arī citā valstī iegūts diploms ir Latvijā «jāatzīst» atbilstoši Latvijas likumdošanai. «Izglītības likums» nosaka, ka jāveic ekspertīze. Ārvalstīs izsniegto izglītības dokumentu, kā arī ārvalstīs iegūtos akadēmiskos grādus apliecinošu dokumentu ekspertīze tiek veikta, pamatojoties uz izglītības dokumentu vai akadēmiskos grādus apliecinošo dokumentu īpašnieka, attiecīgo izglītības iestāžu, valsts institūciju, darba devēju vai profesionālo organizāciju iesniegumu. Ārvalstīs izsniegto izglītības dokumentu, kā arī ārvalstīs iegūtos akadēmiskos grādus apliecinošu dokumentu ekspertīzi veic Akadēmiskās informācijas centrs.

Latvijas Astrologu asociācija aicina nemaldināt attiecībā uz izglītības grādu iegūšanu, kā arī neizmantot zinātniskos grādus, kas nav atzīti likumā noteiktā kārtībā. Tāpat arī asociācija aicina topošos astroloģijas skolu audzēkņus apzināties, ka astroloģija ietilpst interešu izglītības kategorijā.

Ziņo redaktoram par kļūdu!

Ziņo redaktoram par dzēšamu komentāru!

 

Receptes

Vairāk

Valūtu kursi

24.11.2017
Ienākt apollo.lv